Arhīvs

Valsts svētkos piedāvā plašu Latvijas filmu programmu

LR Neatkarības atjaunošanas dienā kinoteātrī Splendid Palace notiks Nacionālā Kino centra organizētais 4. maija Latvijas filmu maratons – iespēja visu dienu skatīties Latvijas filmas bez maksas.

Šogad filmu maratona centrālais notikums ir Ivara Selecka filmas Kapitālisms Šķērsielā pirmizrāde pulksten 17:00, kā arī iespēja noskatīties divas iepriekšējās dokumentālās triloģijas filmas par mazo Pārdaugavas Šķērsielu. 

Triloģijas pirmā filma Šķērsiela tapusi 1988. gadā un ir viena no visvairāk apbalvotajām Latvijas dokumentālajām filmām, vienīgā, kas saņēmusi Eiropas Kino akadēmijas balvu Fēlikss. Filmas turpinājums – Jaunie laiki Šķērsielā – tapa 1999. gadā un ļāva skatītājiem uzzināt, kā mainījusies varoņu dzīve pēc ievērojamām politiskām un sociālām pārmaiņām aizvadītajā desmitgadē.
 
Filmu maratonā būs iespēja noskatīties arī vairāku īsfilmu pirmizrādes. Pirmo reizi skatītājiem tiks piedāvāta Nila Skapāna animācijas filma Kaķis maisā, Edmunda Jansona animācija Kora turneja un Elīnas Eihmanes komiskā spēles īsfilma Gūtenmorgens un Jāņi. Filmu maratonā arī filma par maratonu – gandrīz tūlīt pēc pirmizrādes skatītājiem tiks piedāvāta Lailas Pakalniņas jaunākā dokumentālā filma par Rīgas maratonu Četrdesmit divi.
 
„Latvijas filmu maratons ir dāvana skatītājiem Valsts svētkos: aktuālā kinorepertuāra filmas varēs noskatīties bez maksas. Filmu maratonu organizējam jau devīto gadu un tas Latvijas kinodzīvē kļuvis par tradīciju. Tradīcija ir arī brīvdabas nakts seanss pagalmā pie kinoteātra ieejas – šogad no pulksten 21:30 līdz 23:00 padomju laika kinožurnālu kaleidoskopiska montāža atainos Rīgu un tās priekšpilsētas,” stāsta projekta vadītāja Zigita Saulīte.
 
Pilsētas tēma maratonā tematiski piesaka 2014. gada norises, kad Rīga kļūs par Eiropas kultūras galvaspilsētu, šī notikuma ietvaros Nacionālais Kino centrs veidos projektu Priekšpilsētu kino.
Pulksten 16:00 Kinoteātra foajē atklās Latvijas mākslinieku izstādi Šķērsiela un šķērsielnieki.
 
4. maija Latvijas filmu maratonu atbalsta Rīgas dome, Rīgas nami, LVKFFDA, Rīga 2014.
 
PROGRAMMA                                                                                                         
 

26/04/2013