Arhīvs

Valdība piešķīrusi ikgadējo Ministru kabineta balvu režisoram Jānim Streičam un Atzinības rakstu kino zinātniecei Valentīnai Freimanei.

Režisoram, scenāristam, aktierim, gleznotājam, LZA goda loceklim Jānim Streičam balva piešķirta par izcilu devumu Latvijas kultūrā, profesionālā un mākslinieciskā līmenī risinot nacionālo tēmu kinomākslā, kā arī aktīvu darbību, izstrādājot koncepcijas valsts prioritāro programmu Letonika un Nacionālā identitāte īstenošanai.Balvu kopš 1995. gada pasniedz par nozīmīgiem darbiem vai nopelniem demokrātiskas un tiesiskas Latvijas valsts attīstībā, saimnieciskajā vai sabiedriskajā darbībā un valstij citās nozīmīgās jomās. To piešķir reizi gadā ar Ministra kabineta rīkojumu. MK balva ir naudas summa 5000 latu apmērā. Goda diploms un krūšu nozīme.  

Atzinības raksts piešķirts mākslas zinātņu doktorei, teātra un kino zinātniecei Valentīnai Freimanei par augstvērtīgu ieguldījumu Latvijas teātra un kino pētniecībā, kā arī teātra un kino profesionāļu izglītošanā.
Freimane ir viena no nozīmīgākajām personībām Latvijas teātra un kino nozarē. Pateicoties viņas iniciatīvai, iedibināts kinoforums Arsenāls. Ievērojams ieguldījums ir jauno teātra un kino profesionāļu izglītošanā, vadot kinolektorijus.
2010. gadā nāca klajā viņas dokumentāla monogrāfija Ardievu, Atlantīda!, kas ir ne tikai vēstījums par viņas gaitām, bet liecību piemineklis par 20. un 30. gadu laika sociālpolitisko, nacionālo un kultūras situāciju līdz pat 1945. gadam.
 

                                         Jānis Streičs

12/10/2011