Arhīvs

“Vai viegli…” triloģija pieejama VIMEO

Jura Podnieka studija interneta videonomas platformā Vimeo On Demand” piedāvā iznomāt leģendāro Jura Podnieka dokumentālo filmu “Vai viegli būt jaunam?” (1986) un Antras Cilinskas veidotos turpinājumus “Vai viegli būt…? Pēc 10 gadiem” (1997) un “Vai viegli…? Pēc 20 gadiem” (2010).

Šovasar apritēja 30 gadi kopš leģendārā grupas Pērkons koncerta Ogres estrādē, kas kļuva par Jura Podnieka filmas atspēriena punktu. Koncerta laikā emocijas eksaltējās, tika izdemolēts vilciena vagons, sekoja represijas un tiesas process – paraugprāva pret vairākiem noziegumā iesaistītajiem jauniešiem. Filmas piedāvātā atklātības pakāpe ideoloģisku uzstādījumu žņaugos dzīvojošajai sabiedrībai bija šokam līdzīga atskārsme, tas bija nepiedzīvots atklātības līmenis. Pirmā gada laikā pēc filmas “Vai viegli būt jaunam?” pirmizrādes to noskatījās 28 miljoni cilvēku, tā tika demonstrēta vairāk nekā 80 valstīs visā pasaulē.

Filma “Vai viegli būt jaunam?” un tās divi turpinājumi “Vai viegli būt…? Pēc 10 gadiem” un “Vai viegli…? Pēc 20 gadiem”, kuros režisore Antra Cilinska seko pirmās filmas varoņu turpmākajām gaitām, ir unikālas vērtības ne tikai latviešu dokumentālā kino kontekstā, tās kļuvušas par liecībām veselai paaudzei.

Režisore un producente Antra Cilinska: “Katrs autors vēlas, lai viņa darbiem būtu ilgs mūžs un cilvēki pie tiem atgrieztos atkal un atkal. Ejot līdzi laikam, manuprāt, ir svarīgi nevis filmas turēt kaut kur dziļi plauktā, bet dot iespēju ikvienam skatītājam tās legāli iegādāties jebkurā laikā. Jau pavasarī veiksmīgi sākām šo procesu, piedāvājot dokumentālo filmu “4. Maija Republika”. Redzot, cik liels ir cilvēku pieprasījums, esam nolēmuši pakāpeniski publicēt arī citas studijā veidotās filmas.”

Iznomājot filmas Vimeo On demand platformā, skatītājam tās būs pieejamas 48 stundas.

Filmas iespējams iznomāt šeit:
www.vimeo.com/ondemand/isiteasytobeyoung
www.vimeo.com/ondemand/isiteasytobe
www.vimeo.com/ondemand/isiteasy

Filmas “Vai viegli būt…? Pēc 20 gadiem” treileris
https://www.youtube.com/watch?v=YVjtBdG8PZQ

Informāciju sagatavoja:
Marta Kontiņa,
Jura Podnieka studijas
projektu un mārketinga vadītāja
+371 29342143
marta@jps.lv

27/08/2015