Arhīvs

‘’Vai viegli augt?’’ – trīs pirmizrādes vienā seansā!

22. janvārī plkst.18.30 k/t Rīga pirmizrādes dokumentālajām filmām Mansurs, tulkojumā uzvarētājs, Ledlauzis un viņa bērni un Izvēle (režisore Aija Bley, scenāriste Elvita Ruka). 
Filmas par pusaudžiem, kas reālā pasaulē – Čečenijā, Krievijā un Latvijā – konfrontē ar realitāti un meklē savu vietu dzīvē.
 
No 26. janvāra līdz 8. februārim filmas iekļautas kinoteātra repertuārā. Darba dienās plkst.12.00 seanss skolu jaunatnei.
 
„Filmas netika uzņemtas ar mērķi, kādu audzināt vai šokēt. Tomēr situācijā, kad tik ļoti esam aizņemti ar savas valsts maciņa problēmām, filmas iegūst citu kontekstu. Tās runā par cilvēka spēju uzņemties atbildību un virzīt savu dzīvi uz konkrētu mērķi – kara vienaudzis Mansurs Čečenijā dejo un grib kļūt par valsts prezidentu, Andrejs Voroņins Krievijā izveido unikālu bērnu namu, bet pusaudži Latvijā nespēj izšķirties, kur meklēt adrenalīnu – dažādās atkarībās vai sportā. Izvēle – tas ir pats būtiskākais” uzsver filmu autori.
 
Filmas nav veidotas kā vienota programma, taču tematiski papildina cita citu. Tās tapušas ilgākā laika posmā dažādās studijās – Ego media (Mansurs, tulkojumā uzvarētājs, producents Guntis Trekteris), Vides Projekti (Ledlauzis un viņa bērni, producente Elvita Ruka), A.Bley Filmu studija (Izvēle, producente Aija Bley). Pirmizrādes un seansus organizē A.Bley Filmu studija. Tā ir pirmā reize beidzamo gadu laikā, kad dokumentālo filmu programma ir izveidota tieši pusaudžiem. Filmas paredzētas arī krievvalodīgo auditorijai.
 
Filmas Ledlauzis un viņa bērni un Izvēle 2008.gada nogalē saņēma galvenās balvas prestižajā Eirāzijas Teleforumā Maskavā, bet Mansurs, tulkojumā uzvarētājs pirmizrādi piedzīvoja festivālā Noasa šķirsts Čečenijas galvaspilsētā Groznijā.
Plašāka informācija par filmām un īpašajiem seansiem skolu jaunatnei, kā arī tikšanās ar filmu veidotājiem un varoņiem preses konferencē 19.01. plkst.12.00 k/t Rīga.
 
Pirmizrādi un seansus k/t Rīga atbalsta Latvijas Nacionālais Kino centrs, Rietumu Bankas Labdarības Fonds, viesnīca Europa City Hotel Riga, Sporta pārvalde.

Anotācijas      

09/01/2009