Arhīvs

Uzsākta NKC debiju konkursā atbalstītas filmas uzņemšana

Jaunais režisors Staņislavs Tokalovs, kurš 2014. gadā saņēma Nacionālā filmu festivāla balvu Lielais Kristaps par labāko īsfilmu “Mazliet ilgāk”, uzsācis debijas pilnmetrāžas mākslas filmas “Tas, ko viņi neredz” uzņemšanu. Studijā “Ego Media” tapušais projekts kā vienīgais no spēlfilmām tika atbalstīts Nacionālā Kino centra debijas filmu konkursā 2015. gada vasarā.

“Filma ir par uzticēšanos,” tā vienā teikumā filmas būtību raksturo režisors. “Vēl to varētu raksturot kā stāstu par to, kā mēs redzam viens otru, kā redzam katrs pats sevi un kas mēs esam īstenībā. Mūsu jaunajā digitālajā pasaulē mīlestība ierindojas starp ikdienišķām izvēlēm, kas mums jāizdara, neveiksmēm, kas mums jāpārvar, uzticēšanos, kas mums jārada. Fakts, ka cilvēku rase spēj izdzīvot šajā agresīvajā vidē, ir brīnums. Un šī filma arī ir par sava veida brīnumu. Un par to, kā ģēnijs sper drosmīgu soli bīstamā vidē, kur dzīve un virtuālā realitāte sāk pārklāties un saplūst.”

Filmas žanrs ir psiholoģiska drāma ar zinātniskās fantastikas elementiem, te parādās personāžs – mākslīgais intelekts -, kurš zināmā mērā pat ir mīlas trijstūra dalībnieks. Medmāsa Elza iemīlas savā pacientā Nikolā, kurš, eksperimentējot ar mākslīgā intelekta radīšanu, ir nonācis dziļā komā. Zinātnieku Nikolā gaida ilgs un grūts atveseļošanās periods, ko sarežģī mākslīgais intelekts Anna – viņa gatava iet pāri līķiem, lai Nikolā piederētu tikai viņai.

Filmas scenārija autors ir pats Staņislavs Tokalovs, sadarbojoties ar līdzautoru Valdemāru Kalinovski no ASV, operators ir Deniss Sorogins, kurš sevi jau pieteica Staņislava īsfilmā Mazliet ilgāk.. Galvenajās lomās redzēsim Andri Keišu, Arni Līcīti, Ievu Puķi, Elīnu Dzelmi, Juriju Djakonovu un divus aktierus no Krievijas – Katerinu Špicu un Jevgeņiju Tkačuku, kurš Tokalova īsfilmā Mazliet ilgāk atveidoja galveno lomu. Filmas māksliniece – Laura Dišlere, tērpu māksliniece – Aija Strazdiņa, grima māksliniece – Emīlija Eglīte.

“Filmas uzņemšanas komandā ir daudz jaunu, talantīgu cilvēku, ne tikai Staņislavam tas ir pirmais lielais darbs,” stāsta filmas producents Guntis Trekteris. “Bet, neraugoties uz saspringto grafiku, līdz šim nofilmētais materiāls liecina par to, ka neesam kļūdījušies – katrs profesionālis ir savā vietā, ikviena darbs palīdz stāstam attīstīties.”

Filmas lielākā daļa tiek uzņemta ļoti skaistā un sakoptā vietā – Kukšu muižā, netālu no Tukuma. Uz ekrāniem pilnmetrāžas spēlfilma Tas, ko viņi neredz būs skatāma 2016. gadā.

 

Informāciju sagatavoja
Iveta Dortāne
+371 29101178
yvette.iveta@gmail.com

16.10.2015.

16/10/2015