Arhīvs

Uldis Dumpis filmā atbild uz 75 jautājumiem par dzīvi

75 gadu jubileju 3. oktobrī nosvinēja leģendārais aktieris Uldis Dumpis, un Latvijas Televīzijā tapusi Agitas Cānes-Ķīles un Dairas Āboliņas dokumentālā filma “75 jautājumi Uldim Dumpim”, kurā aktieris atbild uz jautājumiem par teātri un dzīvi. Arī par to, kāds ir īstais Uldis Dumpis – bez lomas, bez grima, bez dekorācijām. Filmas pirmizrāde LTV ēterā 12. oktobra vakarā.

 

Dokumentālā filma veidota tā, lai censtos aktierim piekļūt pēc iespējas tuvāk, nepārkāpjot viņa privāto telpu, tomēr tiekot klāt īstajam Uldim Dumpim – kā cilvēkam, kurš ne vien ir draudzīgs, joko un smaida, bet arī vērtē, šaubās un pārdzīvo. Filmas mugurkauls ir viena intervija ar Uldi Dumpi pavisam neierastos apstākļos – gara jautājumu un atbilžu sesija, aktierim vienam pašam sēžot uz Nacionālā teātra skatuves ar muguru pret tukšu skatītāju zāli. “Būdams lielisks aktieris, viņš prot “paņemt” publiku un spēlēt lomu “es-Uldis Dumpis”. Tomēr mums bija svarīgi paskatīties, kas slēpjas aiz šīs lomas, tādēļ izvēlējāmies šādu formu. Ir tikai Uldis Dumpis un jautājumi,” par dokumentālā stāsta formu, kas atšķiras no citām šīs radošās komandas veidotajām filmām, stāsta režisore Agita Cāne-Ķīle.

Kā atšķiras Dumpja jaunības teātris no šodienas teātra? Ko Uldis Dumpis nevar? Kāda bija viņa pirmā pieredze uz Nacionālā teātra skatuves? Ar ko Uldis Dumpis lepojas savā ģimenē? Vai viņš ir optimists? Tie ir tikai daži no jautājumiem, kas leģendārajam aktierim tiek uzdoti filmā. Dumpja stāstījumu papildina arī ieskats teātra 100. sezonas atklāšanā un viesošanās pie aktiera ģimenes, kas parāda, cik mīlošs un mīlēts vīrs, tēvs, vectēvs un vecvectēvs viņš ir.

Režisore Agita Cāne-Ķīle saka – Uldi Dumpi raksturo dziļš patiesums. “Viņš ir īsts. Gribas būt viņam līdzās un ar viņu komunicēt – būt viņa personības starojumā. No viņa plūst tāda neparasta cilvēkmīlestība.” Viņš var “iznest” izrādi, viņš ir ansambļa dvēsele un viņš ir savas ģimenes dvēsele. “No Ulda Dumpja var mācīties, kā ar cieņu izturēt likteņa pārbaudījumus un nezaudēt optimismu,” noslēdzot darbu pie filmas, atzīst režisore.

Dokumentālās filmas 75 jautājumi Uldim Dumpim pirmizrādi LTV1 ēterā būs iespējams noskatīties 12. oktobrī plkst. 21.15. Režisore – Agita Cāne-Ķīle, scenārija autore – Daira Āboliņa, operatori – Edgars Bite, Uvis Burjāns un Harijs Katlaps, producenti – Ieva Rozentāle un Artis Dobrovoļskis.

 

 

3.10.2018.

 

 

08/10/2018