Arhīvs

Turpinās Renāra Vimbas spēlfilmas ES ESMU ŠEIT uzņemšana

Studija TASSE FILM turpina darbu pie jaunās latviešu spēlfilmas Es esmu šeit uzņemšanas. Nupat noslēdzies filmas garākais uzņemšanas periods – 19 filmēšanas dienas. Filmā būs redzami trīs dažādi gadalaiki, līdz ar to filmēšanas periodu pilnībā pabeigt plānots 2014.gada nogalē. Filmēšana notiek trīs vietās – Rēzeknes novadā, Rīgā un Londonā.
Filmas komanda ir režisors un scenārists Renārs Vimba, operators – Arnars Torisons (Arnar Thorisson), filmas mākslinieks – Aivars Žukovskis, kostīmu māksliniece – Līga Krāsone, komponists – Valgeirs Sigurdsons (Valgeir Sigurdsson) filmas producentes – Aija Bērziņa, Alise Ģelze.

Filma ir aizskustinošs stāsts par meiteni Raju (17) un viņas brāli Robi (12), kas spiesti dzīvot kopā ar vecmammu Olgu, jo viņu tēvs ir miris un māte aizbraukusi meklēt darbu Anglijā. Pretēji bērnu gribai vecmamma vēlas pārdot lauku īpašumus, kas piederējuši viņu tēvam. Situācija mainās pēc Olgas nejaušās nāves un Rajai un Robim ir jāizvēlas – vai ziņot par viņas nāvi un nokļūt bērnu namā, vai noslēpt šo faktu un cīnīties par savām dzimtajām mājām un ģimeni. Raja kļūst par ģimenes apgādātāju un reizē piedzīvo savu pirmo mīlestību.
 
Projekts Es esmu šeit ir saņēmis Nacionālā kino centra un Valsts Kultūrkapitāla fonda, kā arī Eiropas fonda Media Desk atbalstu un tiek attīstīts kopš 2011.gada. Tā scenārijs ir attīstīts starptautiskā scenāriju apmācībā Four corners (2011) un kā vienīgais projekts no Baltijas valstīm tika izvirzīts EAVE apmācības apakšprogrammā B’EST 2012, kas notika divās intensīvās darba sesijās Maskavā un Tallinā. 2012.gada nogalē Es esmu šeit kā viens no 13 projektiem piedalījās Austrumeiropas kop-produkcijas tirgū Connecting Cottbus (Vācija), kur tika atzīts par vienu no potenciāli spēcīgākajiem projektiem.

24/07/2014