Arhīvs

Turpinās latviešu filmu skates Esplanādē

Kultūras vasarnīcā “Esplanāde 2014” katru trešdienas vakaru plkst. 22:30 notiek latviešu filmu seansi un tikšanās ar filmu veidotājiem. Šonedēļ rīdziniekus un pilsētas viesus priecēs kā jauniešu, tā vecmeistaru filmas par Rīgu, savukārt nākamajās nedēļās skatītāju uzmanībai tiks piedāvāti starptautiskos festivālos augstu novērtētu režisoru darbi.

6. augusts

PROJEKTS „RĪGAS KINO”
Daudzveidīgo Rīgu uz lielā ekrāna būs iespējams vērot gan mūsdienu jauniešu acīm, gan tādu, kāda tā bija pagājušajā gadsimtā, kino klasiķu skatīta. Vakara gaitā notiks vairāku „Rīgas kino” darbnīcā tapušu bērnu un jauniešu īsfilmu pirmizrādes, bet Latvijas kino klasikas sadaļu atklās režisora Andreja Apsīša dokumentālā filma „Esplanāde”, kas veidota 1990. gadā un sākas vietā, kur šodien slejas kultūras vasarnīca „Esplanāde 2014”. Vēl seansā tiks demonstrētas filmas „Rīgai 750 gadi”, „Pilsētas portrets”, „Rīgas smaidi”, „Kas dzīvo komunalkā”.Daudzveidīgo Rīgu uz lielā ekrāna būs iespējams vērot gan mūsdienu jauniešu acīm, gan tādu, kāda tā bija pagājušajā gadsimtā, kino klasiķu skatīta. Vakara
 
13. augusts
VLADIMIRA ĻEŠČOVA ANIMĀCIJAS FILMAS
Režisora Vladimira Ļeščova animācijas filmas rādītas un augstu novērtētas ne tikai mūsu pašu „Lielajā Kristapā”, bet arī nozīmīgos starptautiskos festivālos – Anesī, Hirosimā, Otavā, Losandželosā un citur; 2012. gadā viņa filma „Villa Antropoff” pat tika nominēta prestižajai Eiropas Kinoakadēmijas balvai. Šajā seansā būs iespēja noskatīties ne tikai „Villa Antropoff”, bet arī visas pārējās režisora animācijas filmas – sākot no debijas filmas „Vēstule” un beidzot ar visjaunāko – „Lietus dienas”.
 
20. augusts
SAPŅU KOMANDA
1935. gadā Ženēvā notika pirmais Eiropas čempionāts basketbolā, šim notikumam gatavojās arī Latvijas valsts vienība. Jaunais treneris Baumanis bija pārliecināts, ka viņa komanda spēs paveikt brīnumu, tomēr ceļā uz čempionātu viņus pavadīja intrigas, likstas un pārpratumi.
Režisora Aigara Graubas („Baiga vasara”, „Rīgas sargi”) filmu par valsts vēsturē nozīmīgo notikumu kinoteātros noskatījušies vairāk nekā 150 tūkstoši skatītāju!

27. augusts
ŠĶĒRSIELA
Režisora un operatora Ivara Selecka vārds vairākām skatītāju paaudzēm komentārus neprasa. Viņa dokumentālā filma „Šķērsiela” – vēstījums par dzīvi un laiku kādā nelielā un ļoti savdabīgā Pārdaugavas ieliņā – savulaik uzrunāja ne tikai Latvijas, bet arī visas pasaules publiku, un izpelnījās pat Eiropas Kinoakadēmijas galveno balvu Felikss. Šajā vakarā skatītāju uzmanībai „Šķērsiela” – pirmā no trīs filmām režisora stāstā par Pārdaugavas cilvēkiem dažādos laikos.
 
3. septembris
PROJEKTS „RĪGAS KINO”, MAMMU, ES TEVI MĪLU
Vakara gaitā būs iespējams noskatīties gan bērnu un jauniešu veidotas īsfilmas, gan režisora Jāņa Norda filmu „Mammu, es tevi mīlu”, kam starptautiskā žūrija Berlīnes kinofestivālā piešķīra galveno balvu. Gan „Rīgas kino” darbnīcā tapušās filmas, gan drāma „Mammu, es tevi mīlu” apliecina, ka jauniešu dzīve Rīgā ir notikumiem bagāta, daudzveidīga un – ne mazāk svarīgi – filmas vērta!
 
 

Latvijas filmu vakari notiek ar nodibinājuma Rīga 2014 atbalstu un ir viens no pasākumiem, kas iezīmē gatavošanos Rīgas Starptautiskajam kinofestivālam un Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonijai decembrī.

 
 
 

04/08/2014