Arhīvs

Trīs studijas “Mistrus Media” filmas – bez maksas internetā

Filmu studija “Mistrus Media”, Ziemassvētkus un Latvijas simtgades gadu sagaidot, dāvina iespēju ikvienam interneta lietotājam gan Latvijā, gan ārzemēs līdz 8. janvārim bez maksas noskatīties trīs studijas darbus – dokumentālo filmu par Alvi Hermani “Vairāk nekā dzīve”, dokumentālu stāstu “Pasaules skaņa” par mūzikas rašanās noslēpumu Māra Sirmā un kora “Kamēr..” izpildījumā, kā arī izklaidējošu spēles īsfilmu visai ģimenei “Gūtenmorgens un trešā acs”, kurā lomas atveido Jaunā Rīgas teātra aktieri Kaspars Znotiņš, Ģirts Krūmiņš, Andris Keišs un Elita Kļaviņa.

Režisoru Dāvja Sīmaņa un Ginta Grūbes dokumentālā filma “Pasaules skaņa” (2010) vēsta par mūzikas rašanās noslēpumu, ko iedvesmojis viens no pasaules labākajiem koriem Kamēr.. un diriģents Māris Sirmais. Filmā poētiski dokumentēta unikālā sadarbības projekta Pasaules Saules dziesmas veidošana, Mārim Sirmajam uz kopīgu radošu darbu Latvijā aicinot 17 izcilus mūsdienu komponistus – Giju Kančeli no Gruzijas, Džonu Taveneru no Lielbritānijas, Džonu Luteru Adamsu no ASV, Ko Matsušitu no Japānas, Leonīdu Desjatņikovu no Krievijas, Dobrinku Tabakovu no Bulgārijas un citus.

Savukārt Ginta Grūbes filma “Vairāk nekā dzīve” (2014) ir dokumentāla liecība par teātra režisora Alvja Hermaņa darba metodi, izsekojot izrādes Vectēvs tapšanai Jaunajā Rīgas teātrī, Senču asiņu balss Minhenes Kamerteātrī un Ķelnes afēra Ķelnes teātrī. Filma ļauj ielūkoties Hermaņa darba stilā, kura pamatā ir režisora un viņa aktieru kolektīvais uzdevums meklēt atbildi uz jautājumu, vai īstā dzīve ir interesantāka par tās transformāciju teātrī, un uzzināt, kāpēc režisors nolemj atteikties no paša radītās teātra metodes.
“Ņemot izrādei par iemeslu visgarlaicīgākā un pelēkākā cilvēka dzīvesstāstu, no tā var uztaisīt ļoti brīnišķīgu drāmu. Īstenībā cilvēka dzīvi var izstāstīt ar trim epizodēm. Katra cilvēka stāsts, ja to paņem, kondensē un uzliek uz skatuves, būs skumjš, jo tur veidojas sakars ar kaut kādām kosmiskām skumjām,” saka Alvis Hermanis filmā Vairāk nekā dzīve.

Turpretī spēles īsfilma “Gūtenmorgens un trešā acs” (2011) ir jautra komēdija, kas veidota pēc rakstnieka Māra Bērziņa īsprozas krājuma Gūtenmorgens motīviem. Režisores Elīnas Eihmanes īsfilmā lomas atveido Jaunā Rīgas teātra aktieri Kaspars Znotiņš, Ģirts Krūmiņš, Andris Keišs un Elita Kļaviņa. Filmas sižets vēsta par Gūtenmorgenu, kurš vēlas uzlabot redzi un dodas psihedēliskā ceļojumā, lai atvērtu trešo aci. Diemžēl, ne viņa ģimene, ne draugi nav mierā ar Gūtenmorgena ķēmīgo izskatu. Nākas aci vērt ciet.

Filmas skatāmas studijas Vimeo kontā līdz 2018. gada 8. janvārim.

Filmu studija Mistrus Media izveidota 2000. gadā un ir viena no vadošajām filmu studijām Latvijā. Mistrus Media producējusi starptautiski un Latvijā zināmas filmas – Viestura Kairiša Melānijas hronika, Dāvja Sīmaņa Escaping Riga, Ievas Ozoliņas Mans tēvs baņkieris, Jura Pakalniņa Ģenerālplāns un citas. 2018. gadā pirmizrādi piedzīvos septiņas studijā topošas filmas, tai skaitā Jāka Kilmī un Ginta Grūbes dokumentālā filma Cilvēki no nekurienes, Kristiana Riekstiņa filma Eva un trīs filmas Nacionālā Kino centra programmā Latvijas filmas Latvijas simtgadei – Ginta Grūbes dokumentālā filma Lustrum (augustā), Dāvja Sīmaņa spēlfilma Tēvs Nakts (filmas darba nosaukums Puika ar suni) un Ivara Selecka dokumentālā filma Turpinājums, kas jau no 22. marta būs skatāma kinoteātros visā Latvijā.

 

Informācijai:
Inese Boka-Grūbe
producente
Tālr.: 29259580
inese.boka@mistrusmedia.lv
www.facebook.com/MistrusMedia

21.12.2017.

 

22/12/2017