Arhīvs

Trīs filmas un Streiča gads pretendē uz “Kilogramu kultūras”

Izsludināts Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio balvas “Kilograms kultūras” Ziemas balsojums, kas noslēgsies 13. janvāra rītā. Kategorijā “Kino” konkurē trīs NKC atbalstītas Latvijas filmas, kas pirmizrādi piedzīvoja oktobrī un novembrī, turklāt kategorijā “Notikums” nominēts Jāņa Streiča kino gads.

Kilograms kulturas

“Kilograms kultūras” ir Latvijas sabiedrisko mediju apbalvojums kultūras jomā, tas tiek piešķirts par izcilākajiem notikumiem Latvijas kultūras dzīvē aizvadītā gada laikā, aptverot dažādus kultūras un mākslas žanrus. Balvas piešķiršanas rezultāti atspoguļo gan LTV, LR un LSM kultūras jomas ekspertu viedokli, gan televīzijas skatītāju un radio klausītāju viedokli. Balsojums tiek organizēts četras reizes gadā, visu sezonu uzvarētāji satiekas konkurencē par gada balvu.

Balvas “Kilograms kultūras” Ziemas balsojumā kategorijā Kino konkurē Viestura Kairiša spēlfilma Melānijas hronika, Vitālija Manska dokumentālā filma Radinieki un Jāņa Putniņa un Signes Birkovas starpžanru darbs To atceras tikai vilcieni.

Lielisks novērtējums daudzu entuziastu kopdarbam ir arī fakts, ka balvas kategorijai Notikums nominēts Jāņa Streiča kino gads, kinorežisora Jāņa Streiča 80. jubilejas svinības gada garumā – filmu restaurācija un filmu skates, jubilejas koncerti, izstādes, meistarklases, Dairas Āboliņas grāmata Jāņa Streiča maģiskais reālisms, LTV dokumentālā filma Mans draugs – Jānis Streičs (iniciatīvas autori – Nacionālais Kino centrs, LKA Rīgas Kino muzejs).

Iespēja nobalsot – ŠEIT, to var darīt vienu reizi dienā. Balsošana noslēgsies 13. janvāra rītā pulksten 8:00.

2016. gada balvas Kilograms kultūras Pavasara balsojumā filmu konkurencē uzvarēja Renāra Vimbas spēlfilma Es esmu šeit, Vasaras balsojumā – Vitālija Manska dokumentālā filma Saules staros, bet Rudens balsojumā, kas vērtēja kultūras notikumus jūlijā, augustā un septembrī, kategorijā Kino nominantu nebija.

Priecīgi jāpiebilst, ka šī nav pirmā reize, kad Nacionālā Kino centra iniciatīva izpelnās balvas Kilograms kultūras uzmanību – 2015. gada Rudens balsojuma kategorijā Pārsteigums uzvarēja Nacionālā Kino centra veidotais portāls www.filmas.lv, kas arī Gada balsojumā izpelnījās vislielāko sabiedrības ievērību un finālā saņēma balvu.

 

4.01.2017.

04/01/2017