Arhīvs

Trīs filmas pretendē uz “Kilogramu kultūras”

Izsludināts Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio balvas “Kilograms kultūras” Ziemas balsojums, kas noslēgsies 16. janvāra pusnaktī. Kategorijā “Kino” konkurē trīs NKC atbalstītas Latvijas filmas, kas pirmizrādi piedzīvoja oktobrī un novembrī.

Kilograms kulturas

“Kilograms kultūras” ir Latvijas sabiedrisko mediju apbalvojums kultūras jomā, tas tiek piešķirts par izcilākajiem notikumiem Latvijas kultūras dzīvē aizvadītā gada laikā, aptverot dažādus kultūras un mākslas žanrus. Balvas piešķiršanas rezultāti atspoguļo gan LTV, LR un LSM kultūras jomas ekspertu viedokli, gan televīzijas skatītāju viedokli. Balsojums tiek organizēts četras reizes gadā, visu sezonu uzvarētāji satiekas kopējā konkurencē par gada balvu.

Balvas “Kilograms kultūras” Ziemas balsojumā kategorijā “Kino “ konkurē Lailas Pakalniņas spēlfilma Ausma, Andreja Verhoustinska dokumentālā filma Īvāns un Sandija Semjonova, Gundara Rēdera un Audingas Kucinskaites dokumentālā filma Prāta vētra: starp krastiem. Iespēja nobalsot – ŠEIT, to var darīt vienu reizi dienā.

2015. gada Pavasara balsojumā filmu konkurencē uzvarēja Dzintras Gekas dokumentālā filma Dieva putniņi, Vasaras balsojumā – Ināras Kolmanes dokumentālā filma Ručs un Norie, Rudens balsojumā – Lindas Oltes TV dokumentālā filma Jānis. Elza. Mīlas grāmata.

Atgādinām, ka Rudens balsojuma kategorijā Pārsteigums uzvarēja Nacionālā Kino centra veidotais portāls www.filmas.lv, kas Gada balsojumā konkurēs ar Mākslas staciju Dubulti, Sanitas Reinsones grāmatu Meža meitas un Ziemas balsojuma uzvarētāju. Balsojums par gada uzvarētājiem notiks februārī.

 

5.01.2016.

05/01/2016