Arhīvs

Trešais Rīgas Pasaules filmu festivāls

Turpinot iepriekšējos divos gados aizsākto dokumentālajam kino un tā izpētei veltīto programmu, kinoteātris „Kino Bize” sadarbībā ar Tallinas Universitāti un Latvijas Antropologu biedrību četru dienu garumā rīkos trešo Rīgas Pasaules filmu festivālu no 5. līdz 8. maijam kinoteātrī “Kino Bize” (Elizabetes 37, Rīga). Festivāla ietvaros tiks demonstrētas 15 filmas ar kinorežisoru sarunām pēc seansiem, Marks Aitkens (Mark Aitken, Goldsmiths University, London) pasniegs lekciju par kopienu filmēšanu, bet Tonija de Bromheda (Toni de Bromhead, Goldsmiths University, London) ieradīsies ar savu retrospekcijas programmu.

RPFF16_rel

Festivāla filmu programmas vadmotīvs šogad ir „Iztēlotās ainavas”, un tās kuratori ir Tallinas Universitātes Antropoloģijas nodaļas vadītājs Karlo Kubero (Carlo A. Cubero) un Baltijas Filmu un mediju skolas pārstāvis Enriko Barone (Enrico Barone). Programmā iekļautie kinodarbi no Meksikas, Rumānijas, Somijas, Vācijas, Ēģiptes u.c. piedāvās skatītājiem iespēju apskatīt, kā ar audiovizuāliem paņēmieniem var dažādos veidos runāt par priekšmetiem, ainavām, infrastruktūrām un apkārtējo vidi. Pēc katra filmas seansa sekos jautājumu un atbilžu sesija ar filmu veidotājiem.

Šī gada Rīgas Pasaules filmu festivāls būs īpašs ar atsevišķu programmas sadaļu, kas veltīta viena režisora darbu retrospekcijai – vairāku darbu skatei un sarunām ar režisoru klātienē. Festivāla laikā uz Rīgu ar savām filmām ieradīsies Tonija de Bromheda, kas kinorežiju apguvusi Nacionālajā filmu un televīzijas skolā Lielbritānijā. Vēlāk viņa sāka pievērsties Sicīlijas kultūrai un sabiedrībai. Sākotnēji paralēli gleznošanas mācībām Tonija Florencē, Itālijā, filmēja Sicīlijas imigrantus, no kuriem lielākā daļa bija noziedznieki. Pēc tam viņa pārcēlās uz Sicīliju, kur strādāja ar vietējās mafijas apkarošanas kustību.

Tonija de Bromheda ir uzņēmusi etnogrāfiskās filmas ilgāk nekā četrdesmit gadus un bijusi vienā kompānijā ar tādiem etnogrāfiskā kino grandiem kā Žans Rušs (Jean Rouch). Viņa vienmēr ir neatkarīgi strādājusi Anglijā, Francijā un Itālijā, uzņemot filmas televīzijai un apmācību kursiem. Pašlaik viņa lielāko daļu laiku dzīvo Sicīlijā un uzņem filmas par vietējās kultūras un sabiedrības aspektiem. Tāpat viņa strādā kā vieslektore Goldsmitas Universitātē Londonā. Retrospekciju veidos divas daļas – agrīnie darbi un Sicīlijā uzņemtās filmas.

Visas festivāla filmas tiks demonstrētas oriģinālvalodā ar tulkojumu latviešu un angļu valodā. Lekcijas un sarunas ar filmu režisoriem notiks angļu valodā. Ieejas maksa uz katru festivāla notikumu – 4,50 Eur, studentiem, skolēniem, senioriem 3,50 Eur. Tāpat pirms festivāla ierobežotā daudzumā varēs iegādāties festivāla ieejas karti par 12 Eur. Vairāk informācijas skatiet www.kinobize.lv

Rīgas Pasaules filmu festivāla norisi atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Tallinas Universitāte, ASV vēstniecība Latvijā, Somijas vēstniecības Latvijā, kā arī Rīgas Stradiņa universitāte un Latvijas Universitāte.

Kino Bize
Elizabetes 37, Rīga
www.kinobize.lv

26/04/2016