Arhīvs

Tikšanās ar Lailu Pakalniņu “Kino Bizē”

Kinoteātris “Kino Bize” jau no 27. novembra piedāvā iespēju noskatīties izcilās latviešu kinorežisores Lailas Pakalniņas jaunāko pilnmetrāžas spēlfilmu “Ausma”, kas pēc pasaules pirmizrādes Tallinā izpelnījusies kinoprofesionāļu un publikas atzinību. Svētdien, 29. novembrī pl. 19.00 “Kino Bize” aicina noskatīties filmu “Ausma” kopā ar Lailu Pakalniņu un saņemt režisores atbildes uz jautājumiem.

Lailas Pakalniņas filma “Ausma” ir melnbalts stāsts par vērtībās apjukušu pasauli nesenā pagātnē, stāsts, kurā caur vienas ģimenes traģēdiju tiek attēlota propagandas un agresīvas sistēmas ietekme uz cilvēkiem kopumā. Filmas centrā ir Latvijas vidē adaptēts padomju laika stāsts par Pavļiku Morozovu, kurš tā saucamo ideālu vārdā nodod savu tēvu, bet tēvs, atriebības vadīts, nodod savu dēlu.
Diemžēl AUSMA nav filma par pagātni, jo totalitāra režīma vēlme pārvērst cilvēkus par liela mehānisma mazām skrūvītēm aizvien vēl šķiet mūžīga – tai nav robežu ne laikā, ne telpā. Uzsverot tēmas aktualitāti arī mūsdienās, režisore norāda, ka filmā “mēs spēlējāmies ar enerģiju un caur tās koncentrāciju kadrā brīdinām skatītājus, cik svarīgi ir neļauties manipulācijai un nepazaudēt sevi.”
“Ja cilvēks, noskatījies šo filmu, jūtas apjucis, tad tieši tas ir tas, ko es varētu vēlēties,” par gaidāmo skatītāju reakciju spriež Laila Pakalniņa. “Vienmēr esmu bijusi pārliecināta, ka filmai ir jārodas vai nu no sāpēm, vai nu no prieka. Taču AUSMA ir īpaši traka filma – nezināju, ka sāpes un prieks var būt tik vienlaicīgi. Kā nomirt un piedzimt uzreiz.”

Nākamajā dienā pēc pasaules pirmizrādes pozitīva recenzija par filmu Ausma publicēta pasaules līmeņa kinoizdevumā “Hollywood Reporter”, kur filmu analizējis kinokritiķis Stīvens Daltons (Stephen Dalton). Recenzijas oriģinālu lasiet ŠEIT, tulkojums latviski – portālā “Kino Raksti”, ŠEIT.

Filmas AUSMA pirmizrāde kinoteātrī Kino Bize piektdien, 27. novembrī plkst. 19.00, bet svētdien, 29. novembrī plkst. 19:00 filmas seanss, tikšanās un sarunas ar režisori Lailu Pakalniņu.
Biļešu maksa: 4,50 Eur; skolniekiem, studentiem, pensionāriem 3,50 Eur

Vairāk informācijas par Kino Bizes seansiem ŠEIT.

27.11.2015.

20/11/2015