Arhīvs

Tiešsaistē notiks starptautiska scenāriju konsultantu darbnīca

Nacionālais kino centrs un „Radošā Eiropa MEDIA” informācijas birojs no 3.-8. novembrim  rīko starptautiskus scenāriju konsultantu kursus “SOURCES 2 Mentors Training”, kuros starp 18 konkursā atlasītiem dalībniekiem ir arī pieci Latvijas kinoprofesionāļi. 5. novembrī tiešsaistē paredzēta atvērtā lekcija, uz kuru interesenti var pieteikties līdz 4. novembrim.

Nacionālā Kino centra vadītāja Dita Rietuma uzsver: “Filmas netop bez scenārijiem, tieši scenārijs kļūst par fundamentu nākamajai filmai. Lai pilnveidotu Latvijas kinoprofesionāļu prasmes analizēt scenārijus un padziļinātu izpratni par aktuālām tendencēm scenāriju veidošanā un vērtēšanā, Nacionālais Kino centrs ir kļuvis par partneri starptautiskajai scenāriju darbnīcai Sources 2.”

Kursi Sources 2 Mentors Training četru dienu garumā iepazīstinās ar scenāriju konsultantu lomu radošajā procesā un analizēs dažādu scenāriju tapšanas procesu. Kopā ar pieredzējušiem filmu profesionāļiem dalībnieki iepazīsies ar scenāriju lasīšanas un sistemātiskas analīzes procesu, kā arī dažādām konsultēšanas stratēģijām. Būs iespēja arī izmēģināt šīs stratēģijas, lai attīstītu individuālās prasmes un stilu šajā nozīmīgajā profesijā.

Darbnīcā piedalās dalībnieki, mentori un viesi no 16 pasaules valstīm, Latviju šajā starptautiskajā programmā pārstāv kinoprofesionāļi Anna Viduleja, Dāvis Sīmanis, Antra Cilinska, Matīss Kaža un Līga Gaisa, kuri dalībai seminārā tika izraudzīti konkursa kārtībā. Epidemioloģiskās drošības dēļ pasākums notiks tiešsaistē.

Kursu ietvaros tiešsaistē notiks arī atvērtā lekcija, kuru vadīs kino un TV industrijas konsultants, ilggadīgais Nordisk Film&TV Fund vadītājs un Somijas filmu fonda pārstāvis Petri Kempinens. Lekcijas ietvaros Kempinens pievērsīsies tam, kā veicināt sadarbību starp scenāristu un scenārija konsultantu, radīt uzticību un atvērtību šīs sadarbības procesā, kā arī saskatīt dažādas iespējamās pieejas stāsta attīstīšanā un notikumu formulēšanā.
Lekcija notiks 5. novembrī no plkst. 17:00 – 18:30. Lai arī lekcija ir virtuāla, klausītāju skaits tajā ir ierobežots, tāpēc nepieciešama savlaicīga pieteikšanās līdz 4. novembrim, aizpildot anketu ŠEIT.

Darbnīca SOURCES 2 scenāriju izglītības jomā darbojas jau kopš 1992. gada, regulāri organizējot gan scenāriju attīstīšanas, gan scenāriju konsultantu kursus, ko atbalsta programma Radošā Eiropa MEDIA. Gadu gaitā ar SOURCES 2 atbalstu tapušas gandrīz 180 filmas, to skaitā arī vairākas Latvijas filmas – piemēram, režisora Dāvja Sīmaņa Simtgades filma Tēvs Nakts (2018) un drīzumā uz ekrāniem gaidāmā režisora Jura Poškus spēlfilma Saule spīd 24 stundas, šajā darbnīcā attīstīti scenāriji arī diviem spēlfilmu projektiem, kas nesen atbalstīti NKC filmu ražošanas konkursā, – režisores Lindas Oltes filmai Māsas un režisora Jura Kursieša filmai Barbari.

 

Plašāka informācija:
Zane Balčus, Sources 2 sesijas norises koordinatore,
26054287, zane.balcus@nkc.gov.lv

 

29.10.2020.

29/10/2020