Arhīvs

Tas, ko Tu nedrīksti nezināt IV. Ar autora provi

No 10. marta kinoteātrī Rīga ceturtais kinolektorija Tas, ko Tu nedrīksti nezināt laidiens.

Šoreiz runāsim par autorības fenomenu, par tiem pasaules kino režisoriem, ap kuriem rotē visi nozīmīgākie pasaules kinofestivāli. Par tiem, kurus prese pielūdz un dievina ne mazāk kā kinozvaigznes.  Par režisoriem, kuru talants un individualitāte nepakļaujas komerckino konveijeram, kuru filmas ir notikumi – kritiķu rūpīgi uzraudzīti un analizēti. 

Vai autorkino jēdziens pastāvēs arī XXI gs? Kas ir tie vārdi, kas slēpjas zem autorkino zīmola šā gadsimta pēdējā dekādē? Ar ko mums būtisks ir izaicinošais dānis Larss fon Trīrs, rafinētie un melno humoru mīlošie brāļi Koeni? Kāpēc brits Maiks Lī ir lielo kinofestivālu – Kannu, Venēcijas, Berlīnes – mūžīgā sensācija, tāpat kā viņa uzvārda brālis, ķīnietis Angs Lī? Kāpēc tik tracinoši un fascinējoši ir amerikāņu autori Terijs Giljams un Darens Aranofskis?
 
Savas versijas klāstīs kinoteorētiķi Dāvis Sīmanis, Dita Rietuma, Viktors Freibergs, Daira Āboliņa un Normunds Naumanis, protams, ielūkojoties savu elku daiļrades niansēs un attīstības posmos. Lektoriju organizē biedrība Ekrāns un Rīgas Kinomuzejs, sadarbībā ar kinoteātri Rīga, filmas kinolektorijam piedāvās izplatīšanas kompānija ACMEfilm no SMART  kino kolekcijas.
 
Biļetes cena: Ls 2.50, studentiem ar ISIC karti Ls 2
 
Informācijai: www.kinokino.lv, www.filmas.lv, www.kino.riga.lv
 
Rīgas Kino muzejs: 67358873
 
Projektu veido biedrība Ekrāns, Rīgas Kinomuzejs sadarbībā ar kinoteātri Rīga, Acmefilm, AcmefilmSmart.

Projektu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.
Informatīvais atbalsts: Kinokino.lv
 
Programma>>
 

26/02/2010