Arhīvs

“Tas, ko tu nedrīksti nezināt III Cits jaunais vilnis”

15. decembrī plkst. 19:00 k/t Rīga ar ievērojamā franču „jaunā viļņa” režisora Žana Lika Godāra filmas Trakais Pjero filmas seansu un Dr. Viktora Freiberga lekciju noslēgsies cikls Tas, ko Tu nedrīksti nezināt III: Cits jaunais vilnis.

Lekcijā pirms filmas Dr. Viktors Freibergs šķetinās Ž.L. Godāra filmās iekodētos kino un literatūras citātus.

 
“Viena no Godāra filmu raksturīgākajām iezīmēm ir to pieblīvētība ar dažādiem kino un literatūras citātiem, kas pārvērš viņa filmu skatīšanos par sava veida intelektuālu spēli. Taču intertekstuālās atsauces viņa filmās nav pašmērķis, bet kalpo kā līdzeklis personāžu raksturojumam, tāpat kā vēstījuma struktūra: viens no filmas Trakais Pēro motīviem ir patības fragmentēšanās, dekonstruēšana, un tieši tāpēc stāsta hronoloģiskā secība tiek apzināti noārdīta.”
/Viktors Freibergs/

Trakais Pjero / Pierrot Le Fou
Rež. Žans Liks Godārs / Jean-Luc Godard
Francija, Itālija, 1965, 110 min.
Lomās: Žans Pols Belmondo, Anna Karina, Grazjela Galvanī

Ferdinands satiek Mariannu, savu bijušo mīļāko, kad Ferdinanda sieva nolīgst jauno meiteni par aukli. Vedot Mariannu mājās, Ferdinands nolemj pamest savu līdzšinējo nomācošo buržuāzijas dzīvi un aizbēgt kopā ar viņu. Sākotnējā mīlas afēra izvēršas par bēgšanu no teroristiem, ieroču kontrabandu un traku, notikumu pilnu skrējienu uz nekurieni.
Filmā Trakais Pjero režisors sakausē satīru par patērētāju kultūru, politiku, komiksu estētiku un nebeidzamu romantiku, radot neaizmirstamu kinematogrāfisku piedzīvojumu.
 
Biļetes cena: Ls 2.50, studentiem ar ISIC karti Ls 2

Lekciju ciklu rīko biedrība Ekrāns sadarbībā ar kinoteātri Rīga, Francijas Kultūras centru, Čehijas vēstniecību Rīgā, Gētes institūtu Rīgā, Rīgas Kinomuzeju un Nacionālo Kino centru.

Projektu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.
 

                Trakais Pjero