Arhīvs

“Tas, ko tu nedrīksti nezināt II”

23. janvārī k/t Rīga ar lekciju Viņi ir šeit: Keita Blānšeta, Tods Heiness un Bobs Dilans  un vienīgo filmas Es Neesmu šeit! seansu Latvijā   atsākas lekciju cikls Tas, ko tu nedrīksti nezināt! II. Lektori Dita Rietuma un Klāss Vāvere.  
Astoņu lekciju cikls Tas, ko tu nedrīksti nezināt II, kas ilgs no janvāra līdz maijam, piedāvā iespēju iepazīties ar spilgtām mūsdienu kino režijas personībām un viņu daiļradi. Sauksim viņus par „dzīvajiem klasiķiem”, kino mākslas autoritātēm, māksliniekiem, kuru radošais rokraksts ir būtiski ietekmējis un turpina ietekmēt tā kino teritoriju, kurā par prioritāti neuzskata ātras peļņas gūšanu, bet gan jēgas dzīļu preparēšanu un eksperimentus ar kino valodu!
 
Šajā ciklā Latvijā pazīstami kinokritikas profesionāļi un praktiķi — Viktors Freibergs, Dita Rietuma, Daira Āboliņa, Normunds Naumanis, Jānis Putniņš, Dāvis Sīmanis — iepazīstinās ar mūsdienu ārzemju kino režijas autoritāšu daiļradi. Lekcijai sekos pilnmetrāžas filma, ko piedāvā kompānija ACME. Lekciju cikls startē 23.janvārī ar Toda Heinesa filmu Es neesmu šeit (I’m not there), kas veltīta leģendārā mūziķa Boba Dilana daiļradei.
 
Vakara varoņi — aktrise Keita Blānšeta, amerikāņu neatkarīgā kino režijas parādība Tods Heiness un leģendārais amerikāņu mūziķis Bobs Dilans. Savdabīgajā filmā — versijā par mūziķa dzīvi — viņu spēlē seši aktieri, tostarp arī Keita Blānšeta, kas par lomu filmā saņēmusi Venēcijas kinofestivāla Volpi kausu un bijusi nominēta Oskaram. Savukārt Bobs Dilans kļuvis par reto radošā briedumā esošo mūziķi, kuram veltīta spēlfilma.
 
Projektu veido biedrība Ekrāns, Rīgas Kino muzejs un Nacionālais Kino centrs, kompānija ACME un kinoteātris Rīga.
Projektu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Biļetes cena: 2.50 Ls
Kinoteātra kasēs nopērkams abonements- 8 lekcijas par 7 lekciju cenu!

Lekciju saraksts

Lekcija 23.01.

 

16/01/2009