Arhīvs

„Tas, ko Tu nedrīksti nezināt II”

6.maijā plkst. 17:30 kino Rīga lektoriju ciklā „Tas, ko Tu nedrīksti nezināt II” ar noslēguma lekciju „Vudijs Allens – neirozes un intelekts uzstāsies  režisors un kinofilozofs  Dāvis Sīmanis.  Pēc lekcijas tiks demonstrēta filma Kasandras sapnis.

Kino lektorijs „Tas, ko tu nedrīksti nezināt II”  norisinājās no janvāra līdz maijam, izraisot lielu skatītāju atsaucību. Astoņas lekcijas, kuras lasīja Latvijā pazīstami kino teorētiķi un arī praktiķi Viktors Freibergs, Dita Rietuma, Klāss Vāvere,  Daira Āboliņa, Normunds Naumanis, Jānis Putniņs un Dāvis Sīmanis kopā pulcināja ievērojamu skatītāju skaitu. Līdz šīs dienas lektorijam, kas veltīts režisoram Vudijam Allenam, cikla pasākumus apmeklējuši 1850 skatītāju.

Cikls „Tas, ko tu nedrīksti nezināt II”  norisinājās, sadarbojoties Biedrībai Ekrāns, Rīgas Kinomuzejam, kompānijai ACME un kinoteātrim Rīga. To atbalstījis Valsts Kultūrkapitāla fonds. Plānots, ka rudenī tiks piedāvāta cikla jaunā sezona, kas turpinās iepazīstināt ar ārzemju kino leģendām un spilgtām personībām.

Dāvis Sīmanis: Pievēršoties filmu uzņemšanai jau sešdesmito gadu vidū, īstenais Ņujorkas režisors – runātnieks Vudijs Allens ir paspējis ne vien pabeigt pāri par četrdesmit filmām, bet arī konsekventi veidot tās tikai sev raksturīgā filmu žanrā. Pats savu darbu dēvējot par „urbānā neirotiķa piezīmēm”, Allens kļuva par vecās Holivudas atsvaru Amerikas austrumu krastā, kur Ņujorkas ielās filmēja visas savas psihoanalītiskās, politiski un rasistiski nekorektās, vienlaikus neaprakstāmi smieklīgās kinonoveles, nesatraucoties, paša vārdiem, „vai šīs filmas tiks nolaistas podā pēc viņa nāves”. Skatītājiem zināmākās režisora filmas „Mīla un nāve”(1975), „Enija Hola”(1977), „Manhetena” (1979), „Hanna un viņas māsas” (1986), lai arī ir vienīgi neliela daļiņa no viņa daiļrades, skaidrāk pierāda, ka Alena „histērismam” piemīt mākslinieciska virsvērtība un unikalitāte, par kuru ieteicams domāt visas kino vēstures kopumā.
 
Kasandras sapnis/ Cassandra’s Dream
Lielbritānija, ASV, 2007, 108 min.
Lomās: Kolins Farels, Jūens Makgregors, Toms Vilkinsons
Mūzika: : Filips Glāss
Brāļi Terijs un Ians nokļūst smagā finansiālā stāvoklī. Terijs ir kāršu spēlmanis un ir parādā saviem kreditoriem krietnu naudas summu. Savukārt Ians ir aizrāvies ar kādu jaunu aktrisi. Viņš uzdodas par varenu biznesmeni, taču viņam trūkst līdzekļu, lai savu imidžu atbilstoši uzturētu. Vienīgā cerība tiek likta uz tēvoci Hovardu. Terrijs un Ians ir pārliecināti, ka turīgais radinieks neatteiks viņiem aizņēmumu. Hovards piekrīt aizdot brāļiem naudu, bet ar vienu noteikumu – viņiem jānogalina viņa biznesa partneri…
 
Projektu veido biedrība „Ekrāns”, Rīgas Kino muzejs un Nacionālais Kino centrs, sadarbībā ar kompāniju ACME un kinoteātri Rīga.
Projektu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Biļetes cena: 2.50 Ls
 

28/04/2009