Arhīvs

Taps filma par Latvijas Tautas frontes darbību

Noslēdzies Nacionālā Kino centra un Latvijas Tautas frontes muzeja rīkotais dokumentālo filmu projektu konkurss par Latvijas Tautas frontes darbību. Konkursa finansējums Ls 35  000 apmērā tiek piešķirts projektam Atmodas antoloģija (režisors Askolds Saulītis, biedrība „Terra Europa”).

Topošā filma ir iekļauta LTF 25. gadu jubilejas pasākumu programmā un to plānots pabeigt līdz šī gada 1.oktobrim.
„Filma stāstīs par Latvijas ceļu uz valsts neatkarības atjaunošanu 1980. gada nogalē. Šo procesu priekšgalā bija Latvijas Tautas fronte, kurā aktīvi darbojās gan progresīvie politiķi, ārsti, žurnālisti, juristi, mākslinieki, gan vienkārši ideālisti. Tā būs par vērtībām, kas veido mūsu tautas kopību vēl aizvien. Kāda nozīme bija Latvijas Tautas frontei PSRS sabrukšanas kolapsē, Austrumeiropas atbrīvošanās procesā no „dzelzs priekškara” uzspiestajiem žņaugiem? Kas ir mainījies pa šiem gadiem un vai toreizējie ideāli un cerības ir piepildījušās?” tā filmas ieceri komentē režisors Askolds Saulītis.
Filmu projektu konkursam kopā tika iesniegti četri projekti: Smilšu grauds pie smilšu grauda, režisors un scenārists Zigurds Vidiņš; Seši mazi bundzinieki, režisors Rodrigo Rikards, scenāriste Lelde Stumbre; Vēstures paātrinājums. Pēc 25 gadiem, režisori Dāvis Kaņepe, Daina Rašenbauma, scenāristi Gints Grūbe, Harijs Beķeris; Atmodas antoloģija, režisors Askolds Saulītis, scenārists Edgars Engīzers.
Konkursā iesniegtos projektus vērtēja Lelda Ozola (NKC pārstāve), Sarmīte Ēlerte (Ministru prezidenta ārštata padomniece un darba grupas Latvijas Tautas frontes dibināšanas 25.gadskārtas pasākumu organizēšanai locekle), Romualds Ražuks (biedrības „Tautas frontes muzeja sabiedriskā padome” priekšsēdētājs un darba grupas Latvijas Tautas frontes dibināšanas 25.gadskārtas pasākumu organizēšanai loceklis) un Daina Bāra (asociētā profesore, politikas zinātņu doktore).

05/04/2013