Arhīvs

Svinīgi noslēdzies NKC kinodarbnīcu projekts skolēniem

Ar jauniešu veidoto filmu demonstrēšanu kinoteātrī “K.Suns” 8. decembrī svinīgi noslēdzies filmu un animācijas darbnīcu projekts skolēniem „Rainis ir”, kopīgajā bildē pulcējot apmēram 60 dalībnieku, kas projekta gaitā profesionāļu vadībā uzņēma paši savas filmas.

Projekta “Rainis ir” ietvaros Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notika animācijas darbnīca pamatskolniekiem, ko vadīja “Multenkulten animatori Kristīna Ratniece un Ivars Šmits, un divas filmu darbnīcas vidusskolniekiem, ko vadīja režisori Juris Poškus un Dāvis Kaņepe. Profesionāļu vadībā skolēni apguva prasmes filmēšanā un uzņēma paši savas īsfilmas pēc Raiņa darbu motīviem. Dalība radošajās darbnīcās ir iespēja darboties kopā ar pieredzējušiem profesionāļiem un saprast, kā notiek filmas veidošanas process, apgūt filmēšanas pamatus, attīstīt scenārijus un nofilmēt savas īsfilmas. Radošajās darbnīcās iegūtās zināšanas jaunieši varēs izmantot turpmāk, darbojoties patstāvīgi, jo filmēšanai nepieciešamās tehnoloģijas mūsdienās ir plaši pieejamas.

Nacionālā Kino centra organizētajās darbnīcās piedalījās vairāk nekā 60 skolēnu, dalībnieku vidū bija ne tikai jaunieši no Rīgas, bet arī no Jelgavas, Suntažiem un Cēsīm. Nofilmētas 4 animācijas filmas un 17 videofilmas. Noslēgumā dalībniekus sveica talantīgā dziedātāja Taronuhi Hačjana jeb PYOR, kuras mūzika skan projekta dalībnieku uzņemtajā filmā „Balss un atbalss”. Darbnīcu ietvaros uzņemtās filmas skatāmas “Rīgas kino” YouTube kanālā https://www.youtube.com/channel/UCZ7NSFAgTGkSqeU7fUCbaFQ

Ar projektu „Rainis ir” Nacionālais kino centrs turpina programmā Rīga – Eiropas kultūras galvaspilsēta realizētā projekta „Rīgas kino” aizsāktās kinoizglītības aktivitātes bērniem un jauniešiem. Projektu īsteno Nacionālais kino centrs, atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Latvijas Nacionālā bibliotēka.

Vairāk informācijas:
Marta Bite
Nacionālais kino centrs
29404443
rainisir@nkc.goc.lv
www.nkc.gov.lv

9.12.2015.

09/12/2015