Arhīvs

“Svingeru” režisors Andrejs Ēķis filmē jaunu komēdiju

Pirmdien, 25. septembrī, uzsākta Andreja Ēķa komēdijas “Blēži” filmēšana, jaunās filmas tapšanu iedvesmojuši pirms gada pirmizrādīto “Svingeru” panākumi. Tāpēc scenāriste Rasa Bugavičute-Pēce kopā ar režisoru Andreju Ēķi radījuši trakulīgu un jautru stāstu par negodīga ierēdņa, ārštata aktrises, režisora-amatiera un ietekmīgas biznesa lēdijas mīlas četrstūri.  

Andrejs Ēķis:  “Pasaulē visi labie stāsti ir par mīlestību – gan traģiskie, gan smieklīgie, jo cilvēki vēlas mīlēt un būt mīlēti. Tā dēļ viņi ir gatavi uz visu – arī blēdīties. Man interesē cilvēku raksturi un to izpausmes. Mēs kaislīgas attiecības iemetīsim jautrās un negaidītās situācijās, ļausimies improvizācijai un mūzikai un skatīsimies, kas no tā visa sanāks. Mūsu mērķis ir ieraudzīt smaidošus skatītājus, kuri, nākot ārā no kinoteātra, vēl gardi nosmejas un saka – tik traki jau nu dzīvē nav! -, bet tad padomā un saka – vispār jau ir gan…”

Komēdijas Blēži sižeta pamatā ir divu pavisam nesaderīgu pāru attiecības. Dzīdamies pēc aplamiem mērķiem, filmas tēli sapinas arvien vairāk un vairāk un uz brīdi pat šķiet, ka visu varēs atrisināt tikai pistoles šāviens. Iespējams, ka viss varētu būt daudz vienkāršāk, ja ļautos patiesām un neviltotām attiecībām. Bet kā to izdarīt, ja visi ir blēži!

Filmā piedalās Intars Rešetins, Rēzija Kalniņa, Ieva Florence, Ralfs Eilands, Leonarda Ķestere, Ivo Martinsons, Jurģis Spulenieks, Sandis Pēcis u.c. Filmas tērpus veido atraktīvais kostīmu mākslinieks Dāvids.

Filmas producents Kristians Alhimionoks informē, ka filmēšana turpināsies oktobrī un novembrī, bet uz kinoekrāniem visā Latvijā filma Blēži iznāks 2018. gada 8. martā. Filmas izplatītājs Latvijā ir UzKino.

Filma top, sadarbojoties kompānijām Forum Cinemas, Cinevilla Studios un Platforma Filma, filmu atbalsta Nacionālais Kino centrs.

Kompāniju Cinevilla Studios un Platforma Filma sadarbībā ir tapušas vairākas Latvijas skatītājiem labi zināmas un iemīļotas filmas – Andreja Ēķa komēdija Svingeri (2016), Sapņu komanda 1935 (2012, režisors Aigars Grauba), Rūdolfa mantojums (2010, Jānis Streičs), Rīgas sargi (2007, Aigars Grauba) un Baiga  vasara (2000, Aigars Grauba). Nākamā gada sākumā uz ekrāniem iznāks arī studijas vērienīgākais projekts, Aigara Graubas filma Nameja gredzens – leģenda par jauno zemgaļu valdnieku Nameju.

Blēži ir jau otrā filma, kurā kā producents piedalās Forum Cinemas; pirmā Forum Cinemas līdzproducētā filma Svingeri uz ekrāniem visā Latvijā iznāca 2016. gada 9. decembrī, kļūstot par trešo visu laiku veiksmīgāko spēlfilmu Latvijas kinoizrādīšanas vēsturē – komēdiju Svingeri Latvijā noskatījušies vairāk kā 110 000 skatītāju, un jau tiek veidotas arī šīs filmas starptautiskās versijas.

Forum Cinemas nodarbojas ar filmu izrādīšanu un izplatīšanu, pārstāvot divas filmu izplatīšanas kompānijas – Universal Pictures International un Paramount Pictures International; Forum Cinemas ir daudzzāļu kinoteātra Kino Citadele operators. Uzņēmums dibināts 1993. gadā. Forum Cinemas kopā ar mātes uzņēmumu Finnkino Oy kopš 2017. gada aprīļa ietilpst Odeon Cinemas Group sastāvā, kas savukārt ir daļa no AMC Entertainment Holdings. AMC pasaules vadošā kinoteātru ķēde ir lielākais kino operators ASV un Eiropā, kopā pārvaldot aptuveni 900 kinoteātrus ar vairāk nekā 10 000 ekrāniem.

26.09.2017.

27/09/2017