Arhīvs

Studijas “Rija” producētā filma saņem atbalstu prestižajā Eurimages kopražojuma fondā

Eiropas Padomes kino nozares atbalsta fonds Eurimages 123. valdes sēdē Helsinkos piešķīris 300 000 eiro atbalstu režisora Sergeja Loznitsas spēlfilmas Miglā ražošanai. Miglā ir trīs valstu – Vācijas, Latvijas un Nīderlandes – kopražojuma filma, kurā producents no Latvijas puses ir filmu studija Rija.

Līdz šim filma saņēmusi finansējumu Nacionālā Kino centra šā gada spēlfilmu konkursā, kā arī saņēmusi Rīgas Filmu fonda atbalstu, jo filma pilnībā tiks filmēta Latvijā.
 
Miglā ir stāsts par partizānu gaitām otrā pasaules kara laikā Latvijas teritorijā 1942. gadā vācu okupācijas laikā. Filmas darbība notiek Demenē, apdzīvotā vietā netālu no Daugavpils pie Latvijas un Baltkrievijas robežas. Filmas galvenais varonis dzelzceļa strādnieks Sušķenja tiek nepatiesi apsūdzēts nodevībā un teju nogalināts, taču negaidīti viņš kļūst par sava potenciālā sodītāja vienīgo cerību.
 
Fonds Eurimages apvieno 35 Eiropas valstis un finansiāli atbalsta dalībvalstu kopražojumu uzņemšanu un izplatīšanu, Latvija šajā fondā iestājās 2002. gadā. Četras reizes gadā fonds, kura gada budžets ir apmēram 22 miljoni eiro, izsludina projektu konkursu, projektus vērtē visu dalībvalstu eksperti (Latvijas pārstāvis fondā ir NKC vadītājas vietnieks Uldis Dimiševskis) un šis process nozīmē arī nopietnu kvalitātes kontroli iesniegtajiem projektiem. Līdz šim Eurimages atbalstījis šādus Latvijas studiju veidotos kopražojumus: spēlfilmas Saldumiņš (2004) un Jāņu nakts (2007), dokumentālo filmu Friči un blondīnes (2008), kā arī pilnmetrāžas animācijas filmas Lote no Izgudrotāju ciema (2006), Trīs musketieri (2006), Jezga džungļos (2007) un Zelta zirgs (ražošanā).

21/06/2011