Arhīvs

Studija “Rija” Kannās prezentē Latvijas kino

11.-12. aprīlī Francijā, Kannās, norisinājās viens no pasaulē ietekmīgākajiem starptautiskajiem filmu tirgiem MIPDoc, 13. aprīlī turpat Kannās sācies MIPTv – filmu tirgus TV un digitālā satura produktiem. Filmu studija “Rija” abās platformās pasaulei piedāvā Latvijas dokumentālās filmas “Segvārds Vientulis” (rež. Normunds Pucis) un “Dubultie svešinieki” (rež. Uģis Olte).

MIPDoc ir platforma, kurā tiek prezentētas, pārdotas un pirktas pasaules jaunākās dokumentālās filmas. Šajā pasākumā ik gadu piedalās vairāk nekā 500 kino kompāniju, to skaitā gan producējošās kompānijas, gan izplatītāji un TV aģenti. Kā katru gadu neiztrūkstoši tur ir arī pasaules lielākie TV kanāli BBC, National Geographic, Arte, ZED, HBO, ZDF un citi, kas vēlas iegūt jaunas filmas, dalīties pieredzē un novērtēt jaunākās dokumentālo filmu tendences pasaulē. Studijas Rija izplatītās Latvijas filmas MIPDoc ietvaros nedēļās nogalē noskatījās filmu iepirkšanas eksperti no Itālijas, Vācijas, Ķīnas, Čehijas, Polijas, Slovākijas, Islandes, Francijas, Kanādas, Turcijas un Somijas.

IMG_3809

MIPTv norisinās no 13. līdz 16. aprīlim, tas ir pieprasītākais TV programmu tirgus pasaulē. Uz šo notikumu Kannās šogad pulcējušies 11 tūkstoši kino industrijas pārstāvju no 100 valstīm. Nepilni četri tūkstoši TV pārstāvju Kannās ieradušies, lai iegādātos filmas un raidījumus saviem TV kanāliem turpmākajam gadam. Studijas RIJA stendā industrijas profesionāļi varēs iepazīties ar Latvijas kino jaunumiem. MIPTv ietvaros notiek ne tikai gatavu audiovizuālo produktu prezentācijas, bet arī projektu partneru meklēšana jauniem projektiem, filmām un TV programmām. Te ir iespēja iegūt parnerus jaunu ideju realizēšanai, iepazīt jaunākās kino un TV tendences.

Informāciju sagatavoja:
Līna Bērziņa
Filmu studija RIJA
Tālr. 29122272

14/04/2015