Arhīvs

Studija RIJA Berlīnes Filmu tirgū

Filmu studija RIJA piedalās Eiropas nozīmīgāko filmu tirgū EFM (European Film Market), kur tiekas vairāki tūkstoši radošās industrijas pārstāvji no dažādām pasaules valstīm. EFM norisināsies no 11.līdz 20.februārim Vācijas galvaspilsētā.

Berlīnē EFM ietvaros, RIJAS stendā ārvalstu TV kanāliem un citiem izplatīšanas tīkliem tiks piedāvātas ne tikai RIJĀ, bet arī studijās “Lokomotīve”, “Sibīrijas bērni”, “Jura Podnieka studija” un citās studijās producētās filmas, to skaitā jaunākā Nila Skapāna animācijas filma “Burvīga diena”, kas šī gada Berlīnes festivālā piedzīvos pasaules pirmizrādi un ir iekļauta “Generation” konkursa programmā. Savukārt ārzemju filmu veidotājus stendā iepazīstināsim ar filmu ražošanas iespējām Latvijā.

Latvijas filmu izplatīšana starptautiskā mērogā šobrīd galvenokārt balstās uz dažādu festivālu interesi par mūsu animācijas un dokumentālajām filmām. Taču palielinot filmu ražošanas apjomu un piedāvājumu starptautiskā tirgū, latviešu filmas varētu kļūt par nozīmīgu kultūras eksporta preci un ieinteresēt starptautiskās kompānijas slēgt līgumus par Latvijas filmu izplatīšanu ārvalstu televīzijas kanālos.
 
Pateicoties LIAA “Ārējo tirgus aktivitāšu” programmai filmu studija RIJA saņēmusi ERAF līdzfinansējumu stendu iekārtošanai nozīmīgākajās ar kino jomu saistītajās izstādēs visā pasaulē. EFM būs jau otrais starptautiskais filmu tirgus, kurā filmu studija RIJA piedalās ar savu atsevišķu stendu. Līdz šim RIJA filmu tirgos piedalījusies apvienotos stendos. Pirmā izstāde, kurā bija redzams atsevišķs filmu studijas RIJA stends bija Ķīnas starptautiskais filmu tirgus, kas pagājuša gada nogalē norisinājās Šanhajā.

09/02/2010