Arhīvs

Studija RIJA atgriežas no filmu tirgus Annesī, Francijā

Filmu studijas RIJA pārstāvji atgriezušies no Annesī filmu festivāla un animācijas filmu tirgū MIFA, kas pagājušajā nedēļā norisinājās Francijā.

Animācijas filmu tirgū RIJA piedalījās ar savu stendu, kur ārvalstu interesentiem piedāvāja Latvijā uzņemtās animācijas filmas.

Saistībā ar Latvijas animācijas panākumiem (filmas Norīt krupi pirmizrādes Kannu kinofestivāla konkursa skatē, filmu Burvīga diena un Kad āboli ripo dalības Berlīnes festivāla konkursos ) interese par Latviešu animāciju Annesī MIFA tirgū bijusi ļoti liela. Vairāki festivāli un kultūras organizācijas (Čehijā, Spānijā, Vācijā, Brazīlijā) savās filmu skatēs vēlas iekļaut labāko Latvijas animācijas filmu programmas. Arī izglītības iestādes Singapūrā, Argentīnā, Slovākijā izrādījušas interesi par Latviešu animācijas demonstrēšanu šo valstu skolās. Honkongas pārstāvji pauduši vēlmi izveidot un Ķīnā izrādīt Latviešu kultūras programmu. Paralēli kultūras organizāciju lielajai interesei par Latviešu animāciju un kino, arī komerciālais potenciāls turpina pieaugt, lai gan Latvijas animācijas tirgus apjomi salīdzinājumā ar citām valstīm ir mazi. Taču pozitīvo tendenci apliecina vairāki iepriekšējo tirgus aktivitāšu rezultāti, to skaitā, pēc dalības Berlīnes un Lionas tirgos, studija ir noslēgusi līgumu par animācijas filmas Kad āboli ripo demonstrēšanu vienlaicīgi 30 Francijas kinoteātros sākot no šī gada 22. septembra.
 

16/06/2010