Arhīvs

Streičs un Āboliņa Dailes teātrī

Dailes teātra radošo projektu ciklā “Zinību stunda” 13. martā sarunā “Teātris un teatralitāte kino” tiksies režisors Jānis Streičs un kinokritiķe Daira Āboliņa.

abi divi

Jāņa Streiča ironiski teatrālā maniere, veidojot cilvēku attiecības un situācijas uz ekrāna, raksturo viņa neatkārtojamo režisora rokrakstu. Jāņa Streiča spēja savienot teātra un kino valodu, izveidojot īpašu realitātes un nosacītas teatralitātes stilu, padara viņa filmas atpazīstamas pēc viena kadra.

Vai režisoram ir sava metode, kā noturēt aktierspēli vienotā stilā? Ko nozīmē Streiča aktieriskie pasjansi? Tikšanās reizē Jānis Streičs atļaus ieskatīties sava radošā procesa aizkulisēs.

Zinību stunda notiks pirmdien, 13. martā, plkst.18.30 Dailes teātra Kamerzālē. Bezmaksas ielūgumus uz to var saņemt no 6. marta visās “Biļešu Paradīzes” kasēs. Vietu skaits ierobežots, tāpēc viens interesents var saņemt divus ielūgumus. Pasākuma aptuvenais ilgums – 1,5 h.

Dailes teātra Zinību stundas tiek īstenotas sadarbībā ar Teātra attīstības apvienību Daile, bezmaksas ieeju tajās nodrošina AS Olainfarm finansiālais atbalsts. Dailes teātra radošo projektu vadītāja ir Indra Rubene-Vilipsone.

9.03.2017.

 

10/03/2017