Arhīvs

Startē 23. Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls 2ANNAS

No 26. novembra līdz 2. decembrim Rīgā norisināsies Baltijā vadošais īsfilmu notikums – Starptautiskais Īsfilmu festivāls 2ANNAS. Kopumā 154 filmas tiks izrādītas 10 programmās, tostarp četrās konkursa programmās, ko vērtēs starptautiska žūrija. Festivāls tiks atklāts ar grandiozu kinokoncertu – Latvijas kultūras kanonā iekļauto Aleksandra Rusteiķa spēlfilmu “Lāčplēsis” (1930) demonstrēs Latvijas Radio kora un komponista, kontrabasista Kristapa Pētersona dzīvās mūzikas pavadībā. 

Festivāla uzmanības lokā šogad būs pilsoņu tēma. Tai veltītās filmu programmas un pasākumi aplūkos nacionālās identitātes, politiskās manipulācijas, indivīda un valsts aparāta mijiedarbības jautājumus ar viegli ironisku skatu. Festivāls norisināsies Kaņepes Kultūras centrā, kinoteātros Splendid Palace, K.Suns un LKA Nacionālajā filmu skolā.

Pirmdien, 26. novembrī, plkst. 18:00 kinoteātrī K.Suns varēs noskatīsies pilsoņu tēmai veltīto programmu Smejies un pasaule smiesies ar tevi, kurā iekļauta arī Oskaru ieguvusī īsfilma Rietumu krasta stāsts / West bank story. Savukārt Kaņepes Kultūras centra kinozālē plkst. 18:00 un 20:00 tiks demonstrēti divi Eiropas Kinoakadēmijas filmu seansi Short Matters, kas piedāvās Eiropas labākās filmas balvai nominētās aktuālās īsfilmas. Festivāla vakara programmu plkst. 19:00 Kaņepes Kultūras centrā ar izrādi Pilsoņi atklās Sieviešu stendapa komiķes Inga Gaile, Agnese Logina, Baiba Baikovska, Katrīna Rudzīte, Vineta Āboliņa, Laura Ceļmale un Lydia.

Otrdien, 27. novembrī, Bērnu filmu konkursa programmā Kāpēc kopā? skolēniem (6 -12 g.v.) tiks uzticēts atbildīgs uzdevums – seansa dalībnieki kļūs par festivāla žūriju un izšķirs filmas – konkursa balvas ieguvējas likteni. Skolotājiem un vecākiem vēl ir iespēja pieteikt bērnus seansam, kas notiks plkst.13:00 kinoteātrī K.Suns (dalību bērnu seansā lūdzam pieteikt, piezvanot pa tālruni 29692043 Žanetei Biukšānei un rakstot uz e-pastu zanete@2annas.lv).

Kino gardēžu iecienītā profesora Viktora Freiberga kinolekcijā Naivais pilsonis būs runa par par Žaka Tatī filmu Ilo kunga brīvdienas un tās ikonisko neveiksminieku, pārpratumu komēdijas varoni Ilo kungu. Lekcija notiks plkst. 17:00 Kaņepes kultūras centrā. Savukārt plkst. 20:00 kinoteātrī Splendid Palace festivāls tiks oficiāli atklāts ar kinokoncertu Lāčplēsis.

Festivāla konkursa seansi darba dienās pieaugušajiem apmeklētājiem ir pieejami bez maksas. Ieejas kartes iegādājamas vai bez maksas izdrukājamas Biļešu serviss kasēs un interneta vietnē bilesuserviss.lv. Informācija par festivāla programmu ir atrodama festivāla mājas lapā 2annas.lv un Facebook 2AnnasISFF.

Īsfilmu festivālu organizē filmu studija Urga. Festivāla 2ANNAS misija ir sniegt skatītājiem nebijušu kino pieredzi gan satura, gan formas ziņā, popularizējot īsfilmas žanru. Festivāla 2ANNAS atbalstītāji ir Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Nacionālais Kino centrs, sabiedrisko attiecību aģentūra Prospero, radošā aģentūra Fresh, radio Naba, laikraksts Diena un tā kultūrai veltītais pielikums KDi, vides reklāmas kompānija JCDecaux, poligrāfijas un drukas darbu uzņēmums Lanateks, tulkojumu birojs Linearis, folkklubi Ala un Mūrbūdu sidrs, kafijas veikali Caffeine, Tehniskās jaunrades nams Annas2, Rīgas Kino muzejs, ķermeņa kopšanas kosmētikas zīmols Stenders, kas nodrošinās balvas uzvarētājiem, kā arī uzņēmums Woki Toki, kas bez atlīdzības ēdinās festivāla brīvprātīgos.

 

Festivāla pirmo divu dienu programma:

Pirmdiena, 26.11
18:00 Fokusa programma SMEJIES, UN PASAULE SMIESIES AR TEVI, KSuns
Amsterdamas kinofestivāla Manifesto veidotā programma par tēmu Pilsoņi atgādina, ka vislabākais veids, kā sniegties pāri mūsdienu identitātes, likumu un paražu robežām, ir humors.
Programmā – Oskara balvu ieguvusi īsfilma West bank story, treileris ŠEIT.

18:00 SHORT MATTERS I (Eiropas kinoakadēmijas filmu seanss), Kaņepes kultūras centra kinozāle,
Eiropas Kinoakadēmijas balvai nominētās aktuālās īsfilmas.

19:00 Stand-up komēdija: PILSOŅI, Kaņepes kultūras centrs
Uzstājas komiķes Inga Gaile, Agnese Logina, Baiba Baikovska, Katrīna Rudzīte, Vineta Āboliņa un Laura Ceļmale un Lydia.

20:30 SHORT MATTERS II (Eiropas kinoakadēmijas filmu seanss), Kaņepes kultūras centrs kino Eiropas Kinoakadēmijas balvai nominētās aktuālās īsfilmas.

 

Otrdiena, 27.11.
13:00 Bērnu filmu konkursa programma Kāpēc kopā?, KSuns
Filmas Koko diena treileris – ŠEIT.

17:00 Viktora Freiberga lekcija NAIVAIS PILSONIS, Kaņepes kultūras centrs
Kinolekcija par Žaka Tatī filmu “Ilo kunga brīvdienas”. Žaka Tatī filmu ikoniskais varonis Ilo kungs nobružātajā lietusmētelī un svītrainajās zeķēs ir kļuvis par neveiksminieka, āksta un pārpratumu komēdijas varoni.

20:00 Festivāla atklāšana. Kinokoncerts LĀČPLĒSIS, Splendid Palace
Grandiozā kinokoncertā Latvijas Kultūras kanonā iekļautā Aleksandra Rusteiķa spēlfilma Lāčplēsis (1930) tiks demonstrēta Latvijas Radio kora dzīvās mūzikas un komponista, kontrabasista Kristapa Pētersona spēles pavadījumā

22:00 Festivāla atklāšanas ballīte, VJ/DJ Inese Vēriņa – Lubiņa, Kaņepes kultūras centrs

 

23.11.2018.

23/11/2018