Arhīvs

Starptautiskajā Berlīnes filmu festivālā Latviju pārstāv divas animācijas filmas

Šodien sākas viens no pasaulē prestižākajiem – 62. Berlīnes starptautiskais filmu festivāls, kas norisināsies no 9. līdz 19. februārim. Tā programmai šogad izvēlētas arī divas filmas no Latvijas.
Jāņa Cimermaņa studijā Animācijas brigāde tapusī Korida, kas piedalīsies Generation Kplus īsfilmuskatē un Latvijas – Igaunijas kopražojuma animācijas filma Lote un mēnessakmens noslēpums, kur Latviju pārstāv filmu studija RIJA. Lote piedalīsies Generation Kplus pilnmetrāžas filmu skatē.
 
SEANSI:
Korida
14.02. plkst. 09:30.      Haus der Kulturen der Welt Kino 1
15.02. plkst. 11:30       CinemaxX 3
16.02. plkst. 10:00       Filmtheater am Friedrichshain
 

Lote un Mēnessakmens noslēpums
13.02. plkst. 09:30.      Haus der Kulturen der Welt Kino 1
14.02. plkst. 14:00       CinemaxX 3
15.02. plkst. 10:00       Filmtheater am Friedrichshain

 
Līdzās festivāla konkursam, norit arī filmu profesionāļu tirgus, kurā plašākai apmeklētāju auditorijai slēgtos seansos tiks demonstrētas Latvijas filmas – Jura Poškus filma Kolka Cool un filmas no Ilonas Bičevskas producētā projekta 15 young by young, ko veido 15 filmas par dzīvo šodien bijušajās Padomju Savienības valstīs šo valstu jauno režisoru skatījumā.
 
Latvijas stendā Berlīnes filmu tirgū strādā Nacionālā kino centra, Latvijas Kinoproducentu asociācijas un Rīgas filmu fonda pārstāvji, piedāvājot interesentiem gan jaunāko katalogu Films from Latvia, gan aktuālākos statistikas datus Baltijas kontekstā, kā arī informējot par filmēšanas vietām, atbalsta iegūšanas nosacījumiem un sadarbības iespējām ar Latvijas filmu nozares profesionāļiem. Līdzās informatīvajiem pasākumiem, dalības stendā galvenais mērķis ir panākt maksimāli lielu interesi par jaunākajām Latvijas filmām un veicināt to starptautisko apriti.
 
Atsevišķā stendā strādā studijas RIJA producenti, kuri pārstāv gan savu, gan citu Latvijas producentu filmas, piedāvājot tās starptautiskajiem izplatītājiem.
 

 

.

09/02/2012