Arhīvs

Starptautiskā pirmizrāde Nila Skapāna animācijas filmai KAĶIS MAISĀ

Nila Skapāna jaunākā animācijas filma  Kaķis maisā  starptautisko pirmizrādi  piedzīvos Itālijā – Džifoni filmu festivālā, kas norisināsies Džifoni pilsētā netālu no Neapoles laikā no 19. līdz 29. jūlijam. Filma līdz ar 18 citām ir iekļauta programmā Elementi +3 , kas paredzēta pašiem mazākajiem skatītājiem. Šīs īsfilmas sacentīsies par festivāla balvu – Zelta Grifu.

Nila Skapāna animācijas filma bērniem Kaķis maisā ir pirmais režisora kopdarbs ar Studiju Locomotīve un producentu Robertu Vinovski. Šīs filmas mērķauditorija ir jaunākā vecuma bērni un tās uzmanības centrā ir jautājums par cilvēka atbildību – gan pret sev apkārt notiekošo, gan tiem, kurus pieradinām. Kaķis maisā ir jau otrā pēdējo gadu filma, ar kuras palīdzību Nils Skapāns mēģina pievērst bērnu un vecāku uzmanību aktuāliem sociāliem jautājumiem, radot krāšņus, bet bērnu auditorijai viegli uztveramus stāstus. 2012. gadā tapusī filma Es gribu redzēt rūķīšus bija veltīta cilvēku ar īpašām vajadzībām integrācijas jautājumiem. Abas šīs filmas ir lielisks palīgs bērnu un vecākiem sarunām par sarežģītām tēmām.
Filmas Kaķis maisā nacionālā pirmizrāde notika 4. maija Latvijas filmu maratona ietvaros. Šī gada nogalē Kaķis maisā būs viena no animācijas filmām, kas apceļos visu Latviju un tiks izrādīta 100 filmu demonstrēšanas vietās Kino Punkta organizētā filmu maratona ietvaros.
Džifoni filmu festivāls ir starptautiskas nozīmes pasākums, to apmeklē gan filmu režisori un producenti, gan izplatītāji un masu mediju pārstāvji. Izvēloties savu filmu programmu, festivāls lielu uzmanību velta gan nemitīgiem meklējumiem radošā ziņā, gan plašam saturiskajam redzējumam par dažādām bērnu un jauniešu auditorijai būtiskām tēmām. Džifoni filmu festivāls ir arī viens no tiem, kas lielu uzmanību velta filmu autoru atgriezeniskajai saiknei ar skatītājiem. Lai tiktos ar pašu jaunāko auditoriju, censtos atbildēt uz ļoti dažādiem un, domājams, negaidītiem jautājumiem, uz Džifoni dosies arī Nils Skapāns.
Filma ir tapusi ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Nacionālā Kino centra finansiālu atbalstu.

24/07/2013