Arhīvs

Starp “Kilograms kultūras 2020” pirmajiem finālistiem arī “Piļsāta pi upis”

Pirmdien, 25. maijā, paziņoti pirmie Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā “Kilograms kultūras 2020” finālisti. Skatītāji un klausītāji balsojuši astoņās kategorijās par kultūras notikumiem no šī gada janvāra līdz aprīlim, finālam tiek izvirzīts viens notikums katrā kategorijā, un kinomākslā tā ir Viestura Kairiša spēlfilma “Piļsāta pi upis” (pirmizrāde janvārī).

 

2020. gada Pavasara balsojuma laureāti ir:

Kategorijā KINO finālam izvirzīta:
“Piļsāta pi upis”. Spēlfilma, režisors Viesturs Kairišs. Filmu studija Ego Media.

Kategorijā MŪZIKA:
Raimonda Paula solokoncerts 13. aprīlī. Koncertcikla Viens pats studijā koncerts Latvijas Radio 1. studijā, klausāms radio tiešraidē un skatāms tiešsaistē.

Kategorijā TEĀTRIS:
Aspazijas “Zalkša līgava”. Jaunais Rīgas teātris, režisore Inga Tropa.

Kategorijā VIZUĀLĀ MĀKSLA:
Ginta Gabrāna papildinātās realitātes projekts “Jaunās teritorijas. Pavasaris, 2020, LV”. Digitālās skulptūras apskatāmas visā Latvijā, viedierīcēs lejuplādējot lietotni SAN.

Kategorijā LITERATŪRA:
Jāņa Joņeva stāstu krājums “Tīģeris”. Apgāds Dienas Grāmata.

Kategorijā MANTOJUMS finālam izvirzīts:
Latviešu skatuviskās dejas zelta fonds dejaszeltafonds.lv. Latvijas Nacionālais kultūras centrs.

Kategorijā PĀRSTEIGUMS finālam izvirzīts:
Projekts “Pandēmijas dienasgrāmata”. Interneta žurnāls Punctum un LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts.

Kategorijā NOTIKUMS finālam izvirzīti:
Džemmas Skulmes darbu izstādes “Džemma Skulme. Saruna ar laiku” un “Džemma Skulme. Viņas glezniecība“. Mākslas stacija Dubulti un Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, kuratore Inga Šteimane.

Balvas Kilograms kultūras 2020 laureāti tiks noskaidroti nākamā gada sākumā, kad norisināsies apbalvojuma fināla balsojums un balvu pasniegšanas ceremonija. Balvas rīkotāji visa gada garumā aicina pieteikt savu iecienītāko kultūras baudīšanas vietu kategorijā Mana kultūrvieta. Ieteikumi šai kategorijai tiks apkopoti visa gada garumā, bet balsot par kultūrvietām būs iespējams tikai fināla balsojumā.

Par balvu Kilograms kultūras
Kilograms kultūras ir sabiedrisko mediju apbalvojums kultūras jomā, kas apliecina sabiedrisko mediju aktīvu līdzdarbību Latvijas kultūras dzīves procesos. Balvu piešķir Latvijas Televīzija, Latvijas Radio un Latvijas sabiedrisko mediju portāls LSM.lv. Tradīcija aizsākta 2012. gadā, kad balvas tika pasniegtas par spilgtākajiem 2011. gada kultūras notikumiem. Žūrijā, kas izvirza kultūras notikumus Pavasara, Rudens un Ziemas balsojumiem, darbojas LTV, LR un LSM kultūras jomas profesionāļi – LTV Kultūras raidījumu redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle, žurnālistes Lilita Eglīte, Eva Johansone, Daira Āboliņa un Henrieta Verhoustinska, LR3 Radio Klasika direktore Gunda Vaivode un žurnālisti Orests Silabriedis, Liene Jakovļeva un Toms Treibergs, kā arī portāla LSM.lv kultūras sadaļas redaktore Laila Burāne.

 

Papildinformācija:
Krista Luīze Priedīte
LTV komunikācijas speciāliste
Tālr. 67200371
Mob. 26238231
E-pasts: krista.priedite@ltv.lv

 

25.05.2020.

25/05/2020