Arhīvs

Staņislava Tokalova filma “Tas, ko viņi neredz” – kinoteātros no 24. marta

Jaunā režisora Staņislava Tokalova spēlfilma “Tas, ko viņi neredz” ar Andri Keišu, Katerīnu Špicu un Jevgēniju Tkačuku galvenajās lomās Rīgas un Latvijas kinoteātros būs skatāma no 24. marta, un jau 22. martā plkst. 18:30 kinoteātra “Kino Citadele” “Scape” zālē notiks filmas oficiālā pirmizrāde ar aktieru un radošās grupas piedalīšanos. Tas ir atvērts pasākums, uz kuru biļetes var iegādāties visi interesenti.

Lai filma Tas, ko viņi neredz nonāktu pie skatītājiem, papildus Nacionālā Kino centra un Kultūrkapitāla fonda finansējumam projektu atbalstījuši gan privātie investori, gan individuālie atbalstītāji kolektīvajās ieguldījumu platformās Projektu banka un Planēta. Filmas veidotāji aicina gan atbalstītājus, gan citus interesentus piedalīties pimizrādē un pēc filmas noskatīšanās kopā ar aktieriem apmeklēt arī pirmizrādes ballīti klubā 9. vilnis. Pirmizrādes īpašie seansi ar aktieru un radošās grupas piedalīšanos tuvākajā laikā notiks arī citos kinoteātros Rīgā un Latvijā. Savukārt spēlfilmas Tas, ko viņi neredz” PRESES KONFERENCE notiks 22. martā plkst. 16.00 Kino muzejā, Peitavas ielā 10, Vecrīgā. Preses konferencē piedalīsies filmas aktieri Katerīna Špica (Krievija), Andris Keišs, Jevgēnijs Tkačuks (Krievija), Arnis Līcītis, režisors Staņislavs Tokalovs, scenārija līdzautors Valdemārs Kalinovskis (ASV), producents Guntis Trekteris.

Filmas Tas, ko viņi neredz žanrs ir psiholoģiskā drāma ar zinātniskās fantastikas elementiem. Sižeta pamatā – medmāsas attiecības ar savu pacientu Nikolā, kurš, eksperimentējot ar mākslīgā intelekta radīšanu, ir nonācis dziļā komā. Nikolā gaida ilgs un grūts atveseļošanās periods, turklāt to sarežģī mākslīgais intelekts, vārdā Anna, kuras mērķis ir panākt, lai Nikolā piederētu tikai viņai.

Filmā lomas atveido aktieri no Latvijas un Krievijas: Andris Keišs, Katerīna Špica, Jevgeņijs Tkačuks, Arnis Līcītis, Elīna Maligina (Dzelme), Ieva Puķe, Jurijs Djakonovs un citi. Filmu producē studija Ego Media.

Režisoram Staņislavam Tokalovam šīs ir debija pilnmetrāžas spēlfilmas formātā, Tas, ko viņi neredz bija vienīgais projekts, kas tika finansiāli atbalstīts Nacionālā Kino centra debijas filmu konkursā 2015. gadā. Tomēr režisoram jau ir cienījama pieredze citās kino jomās – spēles īsfilma Mazliet ilgāk 2014. gadā saņēma Lielā Kristapa balvu kā labākā īsfilma, bet 2016. gadā Staņislavs pabeidza dokumentālo filmu par šahistu M. Tālu Mihails Tāls. Laiks, kura nav.

Filmu Tas, ko viņi neredz atbalsta Live Riga, Vitali Kristali, Vita Credit, Bellevue Hotel, informatīvie atbalstītāji: delfi.lv, Radio SWH+, izdevniecības Rīgas Viļņi žurnāls Otkrito, inbox.lv, žurnāli Lilit un L’Officiel.

Filmas mājas lapa – ŠEIT.

Facebook lapa – ŠEIT.

Filmas treileris – ŠEIT.

Biļetes uz pirmizrādi – ŠEIT.

 

Informāciju sagatavoja
Iveta Dortāne
29101178
yvette.iveta@gmail.com

17.03.2017.

17/03/2017