Arhīvs

“Splendid Palace” sezonu noslēdz ar mūziklu “Singing in the Rain” (1952)

Turpinot tradīciju īpašos gadījumos demonstrēt filmas no pasaules kinoklasikas zelta fonda, kinoteātris “Splendid Palace”, 20. jūnijā noslēdzot kinoteātra sezonu, sadarbībā ar kinoprojektu “Spektrs” piedāvā skatītājiem uz lielā ekrāna izbaudīt burvību, ko izstaro viens no visu laiku slavenākajiem mūzikliem – “Singing in the Rain / Dziedošie lietū”. Pirms seansa – Toma Grēviņa ievadvārdi.

 

Šis, iespējams, ir visu laiku populārākais mūzikls, kuru radījusi mūziklu zvaigzne Džīns Kellijs. Viņš ir arī viens no filmas režisoriem, un kā rūdīts perfekcionists ieguldīja sevi ikkatrā filmas detaļā, tā nonākot līdz pilnīgam spēku izsīkumam – deja lietū, kas kļuvusi par vienu no leģendārākajām ainām kino vēsturē, tika filmēta, kad aktierim bija 39 grādus augsta temperatūra.

Amerikas Kinoinstitūts mūziklu Singing in the Rain atzinis par visu laiku labāko muzikālo filmu, bet atjauninātajā 100 izcilāko filmu sarakstā šī filma ierindota godpilnajā 5. vietā, savukārt filmas tituldziesma 100 izcilāko dziesmu sarakstā ieņem 3. vietu (šajā pašā sarakstā iekļuvušas arī filmas dziesmas Make’em Laugh un Good Morning).

Aktrise Debija Reinoldsa filmas uzņemšanas laikā bija tikai 19 gadus veca un bez jebkādas dejotprasmes, par ko viņa saņēma neskaitāmus pārmetumus no Kellija. Reiz pēc kādas horeogrāfiski sarežģītas ainas kino leģenda Freds Astērs atrada Debiju raudam studijas koridoros un pieteicās palīdzēt jaunajai aktrisei apgūt deju soļus. Pēc daudziem gadiem Debija intervijā atzina, ka viņas dzīvē esot bijuši tikai divi pa īstam grūti brīži – dzemdības un mūzikla Dziedošie lietū filmēšana.

Lai pēc filmas laba dungošana un vēl labāks noskaņojums – tiekamies filmas “Dziedošie lietū” (Singing in the rain) seansā jau 20. jūnijā plkst. 19:00 kinoteātrī “Splendid Palace”!  Pirms filmas – radio personības un kino pazinēja Toma Grēviņa ievadvārdi.

Biļetes pieejamas ŠEIT.

Filmas treileris – ŠEIT.

 

18.06.2018.

18/06/2018