Arhīvs

“Splendid Palace” sezonu atklāj ar filmu “Fantomass”

Turpinot tradīciju, kinoteātris “Splendid Palace” sadarbībā ar kinoprojektu “Spektrs” arī kinoteātra 95. jubilejas gada sezonas atklāšanā demonstrē pasaules kino klasiku. 21. augustā uz lielā ekrāna būs iespēja sastapt vienu no šarmantākajiem neliešiem kino vēsturē – Fantomasu no franču režisora Andrē Junabela filmas (1964) ar Žanu Marē un Luiju de Finesu galvenajās lomās.

 

Lai padarītu 95. sezonas atklāšanas vakaru īpašu, apmeklētājiem būs iespēja ne vien noskatīties leģendāro filmu, bet arī izbaudīt spriedzes pilnu atmosfēru un Fantomasa cienīgus pārsteigumus. Par dzirkstošu sveicienu pirms filmas būs parūpējies atbalstītājs Henkell & Co Baltic.

Kad tālajā 1911. gadā franču detektīvromānu rakstnieki Pjērs Suvestrs un Marsels Alēns radīja Fantomasu, tie noteikti nedomāja, ka viņu izdomātais personāžs dzīvos tik ilgu dzīvi grāmatās, radio lugās un tolaik vēl pavisam eksotiskajā kinematogrāfā. Tāpat neviens negaidīja, ka īstenu pasaules slavu šis personāžs iemantos caur komēdijas prizmu. Režisora Andrē Junbela triloģija ar Luiju de Finesu un Žanu Marē galvenajās lomās būtiski atkāpās no pirmavota, ieviešot tajā komēdijas un pat parodijas notis. Režisors gan pasmejas par tobrīd strauji aktuālo un Džeimsa Bonda popularizēto spiegu kino tēmu, gan arī cītīgi seko tās piemēram.

Fantomass ir leģendārs noziedznieks, laupītājs un zaglis, kura īsto seju neviens nav redzējis – izmantojot sarežģītas maskas un kostīmus, viņš var atveidot praktiski ikvienu, radot apjukumu policijas rindās. Kad avantūrisks žurnālists Fandors (Žans Marē) publicē fiktīvu interviju ar Fantomasu, noziedznieks ir saniknots un draud žurnālistam ar izrēķināšanos. Tomēr Fantomasam pa pēdām seko viņa ilggadējais pretinieks – nenogurdināmais inspektors Žuvs (Luijs de Finess), kura neatlaidība ir salīdzināma tikai ar viņa stulbumu…

Sezonas atklāšanas vakarā skatītājiem pirmo reizi tiks piedāvāta izvēle – skatīties filmu oriģinālvalodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā, vai arī izvēlēties leģendāro un skatītāju iemīļoto padomju laika dublāžu krievu valodā! Filma oriģinālvalodā tiks demonstrēta kinoteātra lielajā zālē pulksten 19:00, bet dublēta krievu valodā ar latviešu subtitriem – Mazajā zālē pulksten 19:30.

Filmas treileris – ŠEIT.

Biļetes iespējams iegādāties   mājaslapā: www.splendipalace.lv.

Svinot savu 95. jubileju, kinoteātris “Splendid Palace” ar īpašiem pārsteigumiem skatītājus lutinās ne vien sezonas atklāšanas vakarā, bet arī visas sezonas garumā. Redzēsim augstvērtīgus kino notikumus un arī spilgtu pasākumu programmu, kuras kulminācija būs unikāls kino un klaviermūzikas notikums – mēmā kino klasika, Čārlija Čaplina filmas «Cirks», seanss, kuram Latvijas izcilākais pianists Vestards Šimkus radījis muzikālo pavadījumu. Oriģinālmūziku, papildinātu ar improvizācijas elementiem, seansa laikā izpildīs pats Šimkus. Biļetes jau tagad nopērkamas www.splendidpalace.lv .

 

20.08.2018.

20/08/2018