Arhīvs

“Splendid Palace” dzimšanas dienā demonstrē Billija Vaildera klasisko filmu “Sanseta Bulvāris”

Ceturtdien, 28. decembrī, svinot savu dzimšanas dienu, kinoteātris “Splendid Palace” sadarbībā ar kinoprojektu “Spektrs” aicina apmeklētājus uz lielā ekrāna izbaudīt vienu no klasiskās Holivudas leģendārākajām filmām, režisora Billija Vaildera “Sanseta bulvāri / Sunset boulevard” (1950) ar kinokritiķes Ditas Rietumas ievadvārdiem.

 

Kinoteātra dzimšanas dienā skatītājiem būs iespēja ne vien noskatīties filmu, bet arī uzzināt interesantus faktus par filmas tapšanu un tās ceļu kinematogrāfijas pasaulē, ko ievadvārdos pastāstīs kinoteorētiķe Dita Rietuma. “Billija Vaildera klasiskais Sanseta bulvāris uz lielā ekrāna! Šī ir viena no manām visu laiku vismīļākajām filmām. Priecāšos satikties – ar filmu un ar jums.” (Dita Rietuma)

Sanseta bulvārim – filmai un ielai, kas stiepjas cauri visai Losandželosai, – kinovēsturē ir īpaša nozīme kopš 1911. gada, kad vienā no bulvāra ēkām tika atvērta pirmā Holivudas kinostudija. Vienkāršo darbarūķu namiņus nomainīja kinostudiju paviljoni un kinozvaigžņu lepnās savrupmājas.

“Nejauša iemaldīšanās ar savu slavu un pagātni apmātas, vīstošas dīvas mājā kļūst liktenīga jaunulim Holivudā – scenāristam-iesācējam, kurš vēlas kļūt slavens un slavas vārdā ir gatavs uz visu, arī traģiskiem kompromisiem. Izcilā amerikāņu režisora Billija Vaildera filma Sanseta bulvāris ir viena no XX gadsimta Holivudas kino pērlēm, precīzs skatījums uz Holivudas šovbiznesa aizkulisēm, kas piedāvā arī novatorisku stāstījuma veidu. Tā ir filma, kurā izdoma mijas ar patiesību – filmas varoņu likteņos atspoguļojas arī pašu aktieru dzīves dramaturģija. Klasiska ir kļuvusi frāze, ko saka filmas galvenā varone – izbijusi Holivudas zvaigzne Norma Desmonda, kuru spēlē kādreizējā Holivudas mēmā kino zvaigzne Glorija Svensone: “Es esmu diža, vien kino ir kļuvis sīks.” Arī Sanseta bulvāris ir diža filma, kas mudina aizdomāties par tēmu, vai mūsdienu kino nav kļuvis pārāk sīks?” -kinoteorētiķe Dita Rietuma.

Lai īpašajā seansā būtu patiesa svētku sajūta, par nelielu cienastu un dzirkstošiem dzimšanas dienas dzērieniem  rūpēsies kinoteātra draugi.

Filmas treileris – ŠEIT.

Ieeja: 8,00 EUR, skolēniem, studentiem un pensionāriem – 6,00 EUR. Biļetes nopērkamas kinoteātra “Splendid Palace” kasē un mājaslapā www.splendipalace.lv.

22.12.2017.

22/12/2017