Arhīvs

“Splendid Palace” Dāņu kino vasaras festivāls

Trīs dienu laikā, no 25. līdz 27. augustam, kinoteātrī “Splendid Palace” skatītājiem jau otro gadu pēc kārtas tiek piedāvāts noskatīties vairākas izcilas dāņu kinofilmas. Tur notiekošajā Dāņu kino vasaras festivālā, kas noris kinoteātra rudens sezonas atklāšanas nedēļā, apmeklētājiem būs iespēja tikties ar izcilo un godalgoto dāņu režisori un scenāristi Aneti K. Olesenu, kura piedalīsies diskusijās ar Latvijas kinoprofesionāļiem un publiku.

 

Dāņu kino vasaras festivālu, kas tapis sadarbībā ar Dānijas Kultūras institūtu, 25. augusta vakarā plkst. 19.30 atklās režisore Anete K. Olesena ar filmu Sīkās neveiksmes / Små ulykker. 2002. gadā uzņemtajā filmā režisore atainojusi aizkustinošu stāstu, kurā kādas ģimenes bērni pēc traģiska notikuma atgriežas dzimtajā pilsētā, lai samierinātos ar radušos situāciju. Tieši ar šo filmu Anete sevi pieteica Eiropas kino filmu industrijā un, piedaloties 52. Berlīnes starptautiskajā filmu festivālā, ieguva Blue Angel Award. Filma tikusi nominēta Zelta lācim, augstākajai balvai Berlinālē. Pēc filmas režisore piedalīsies diskusijā ar apmeklētājiem un Latvijas kino veidotājām – Lailu Pakalniņu, Annu Viduleju, Kristīni Želvi un Madaru Dišleri, kuras šobrīd strādā pie savām jaunajām filmām.

Festivāls turpināsies sestdien plkst. 17.30 ar režisores Susannes Bīras (Susanne Bier) spēlfilmu, kas tikusi demonstrēta Kannu festivālā. Filma Labākā pasaulē / Hævnen ieguvusi Amerikas augstākos apbalvojumus – Zelta Globusu un Oskaru kā labākā ārzemju filma. Filmā attēlotas vairāku ģimeņu sarežģīto attiecību ainas – saasinoties notikumiem, tas atstāj dziļus iespaidus uz jaunāko paaudzi, kā dēļ jaunatne pieņem radikāli nepareizus lēmumus.

Savukārt festivāla pēdējā, trešajā dienā plkst. 14.00 pirmo reizi uz lielā ekrāna Latvijā festivāla apmeklētāji varēs noskatīties un novērtēt leģendārā un godalgotā režisora Larsa fon Trīra (Lars fon Trier) astoņu sēriju mini-seriāla Valstība / Riget pirmo daļu.

“Dānijas filmu industrijā līdzās vīriešiem režisores sievietes ir izteikti spēcīgas, arī Larss fon Trīrs šī festivāla veidotajā izlasē nav baltais zvirbulis, jo viņa filmās sievietēm vienmēr bijusi nozīmīga loma. Splendid Palace publika dāņu kino jau ir iepazinusi un iemīļojusi, tāpēc likumsakarīgi, ka šo tradīciju turpinām arī šogad. Liels gods, ka sezonas atklāšanā ieradīsies viena no vadošajām Eiropas kinorežisorēm, kura varēs dalīties pieredzē – ko nozīmē vadīt kino ražošanu Eiropas līmenī,” atzina kinoteātra “Splendid Palace” kuratore Daira Āboliņa.

Iepazīties ar festivāla programmu var mājaslapā www.splendidpalace.lv.

24.08.2017.

24/08/2017