Arhīvs

«Splendid Palace» atklāj jauno sezonu

Otrdien, 22. augustā, kinoteātris “Splendid Palace” aicina kopīgi atklāt jauno sezonu ar vienu no visu laiku iemīļotākajām komēdijām – restaurēto kinomākslas darbu “Lielā pastaiga” (1966) ar leģendāro franču komiķi Luiju de Finesu. Paralēli šajā vakarā kino gardēžus lutinās Krievijas spēlfilma “Pēterburga. Tikai aiz mīlestības” (2016). Savukārt atklāšanas nedēļas izskaņā kinoteātrī jau otro reizi norisināsies Dāņu kino vasaras festivāls ar izcilās dāņu režisores Anettes K. Olesenas dalību.

Otrdienas vakarā plkst. 19.00 sezonu uz lielā ekrāna paredzēts atklāt ar komēdiju Lielā pastaiga / La Grande Vadrouille, un tas ir kinoteātra atklāšanas galvenais notikums. Filma, kuras darbība norisinās Otrā pasaules kara laikā Francijā, tiek uzskatīta par vienu no izcilākajām komēdijām, tāpēc likumsakarīgi, ka biļetes uz šo filmu tika izpirktas vairāk kā nedēļu pirms demonstrēšanas. Līdztekus šim seansam, plkst. 19.30 Mazajā zālē tiks demonstrēta 2016. gada filma Pēterburga. Tikai ar Mīlestību / Петербург. Только по любви, kurā attēlota viena no skaistākajām Krievijas pilsētām – Sanktpēterburga. Radot filmu, tās veidotājas – septiņas šobrīd Krievijā nozīmīgas režisores ar Renātu Ļitvinovu priekšgalā – vēlējušās izpaust savas jūtas pret pilsētu, ko mīl.

Īsi pirms klasiskās franču komēdijas ar ievadlekciju uzstāsies kinozinātnieks Viktors Freibergs, kurš sev ierastajā komiskajā manierē pastāstīs par galvenajām atšķirībām starp visiem labi zināmo filmu un šo – oriģinālversiju bez cenzūras. Daira Āboliņa, kino “Splendid Palace” mākslinieciskā vadītāja un kuratore: “Mūsu kinoteātris pēc sava satura un formas ieguvis gan kino, gan teātra ampluā, kur gandrīz ikviena filma un pasākums tiek svinēti kā lieli notikumi. Ne velti mūsu sauklis ir “Vieta, kur svin kino”, tāpēc arī rūpējamies, lai pie mums būtu iespējams tiešs kontakts ar skatītāju”.

Piektdien, turpinot sezonas atklāšanas nedēļu, plkst. 19.30 sāksies Dāņu kino vasaras festivāls, kas norisināsies no 25. līdz 27. augustam un skatītājiem piedāvās noskatīties vairākas izcilas dāņu kinofilmas. Šī gada festivālu ar filmu Sīkās neveiksmes / Små ulykke atklās īpašais viesis – Anette K. Olesena (Anette K. Olesen) – Dānijā dzimusi, pasaulē godalgota kinorežisore un scenāriste. Pēc filmas viņa piedalīsies diskusijā ar Latvijas kino veidotājām – Lailu Pakalniņu, Annu Viduleju, Kristīni Želvi un Madaru Dišleri, kuras šobrīd strādā pie savām jaunajām filmām. Arī festivāla apmeklētājiem būs iespēja uzdot interesējošos jautājumus un saņemt atbildes.

Festivāls turpināsies sestdien, plkst. 17.30 ar filmu Labākā pasaulē / Hævnen, kas tikusi demonstrēta Kannu kinofestivālā, bet noslēgsies svētdien plkst. 14.00 ar leģendārā režisora Larsa fon Trīra astoņu sēriju mini-seriāla Valstība / Riget 1.daļu.

Šo sezonu kinoteātris atklāj ar rūpīgi atlasītu programmu, kas raksturo kinoteātra prioritātes: nacionālais kino, mākslas kino un Eiropas kino klasika. Šogad skatītājiem tiks piedāvāts labākais kino no Francijas, Dānijas, Baltijas, Krievijas un citām valstīm. “Eiropas kino, it īpaši kino klasiku novērtē arī mūsu apmeklētāji, ko var redzēt pēc izpārdotā Lielās pastaigas seansa. Liels gods, ka sezonas atklāšanā mūs pagodinās viena no vadošajām Eiropas kinorežisorēm un piedalīsies diskusijās ar Latvijas kino profesionāļiem un publiku,” sezonas atklāšanu komentē kinoteātra kuratore Daira Āboliņa.

Kā katru gadu, arī šogad Splendid Palace telpās norisināsies lielākie filmu festivāli: Rīgas Starptautiskais kino festivāls (RIFF), Baltijas pērle, Lielais Kristaps. Tāpat arī tiks turpināta ilggadīgā, 2013. gadā iesāktā tradīcija – katra mēneša pēdējā otrdienā senioriem tiek piedāvāts apmeklēt kino par īpašām cenām.

Ar kinoteātra “Splendid Palace” sezonas atklāšanas programmu un tuvāko repertuāru var iepazīties mājaslapā www.splendidpalace.lv.

Papildu informācija:
Ritvars Podziņš,
sabiedrisko attiecību speciālists
ritvars.podzins@riga.lv
26132212

21.08.2017.

21/08/2017