Arhīvs

Spēlfilmu un dokumentālo filmu projektu publiskās prezentācijas

4. un 5. aprīlī Rīgas Kinomuzejā notiks 2011. gada finansējuma konkursam pieteikto filmu projektu publiskās prezentācijas, kam izvirzīti 13 spēlfilmu un 14 dokumentālo filmu projekti.

Spēlfilmu projektu publiskā prezentācija notiks pirmdien, 4. aprīlī no 10:00 līdz 16:00. Starp finansējuma pretendentiem ir gan pieredzējušu režisoru kā Jāņa Streiča, Lailas Pakalniņas, Arvīda Krieva, Jāņa Norda, Sergei Loznitsa, Māra Martinsona, Aleksandra Hāna, Peeter Simm , tā arī režisoru debitantu kā Andra Gaujas, Laras Carvalio, Astras Zoldneres, Oskara Rupenheita un Oskara Moroza spēlfilmu projekti.

NKC rīcībā šā konkursa atbalstam ir 250 200LVL jeb 20% no kopējās pieprasītās summas, kas sastāda 1 268 853 LVL.
Spēlfilmu projektus vērtē eksperti Māris Putniņš, Uldis Cekulis un Uldis Dimiševskis.
 
Dokumentālo filmu prezentācija notiks otrdien 5. aprīlī no 10:00 līdz 14:30. Dokumentālo filmu projektus prezentēs režisori Laila Pakalniņa, Ilona Brūvere, Zigurds Vidiņš, Dzintra Geka, Antra Cilinska, Ivars Seleckis, Ivars Zviedris, Ināra Kolmane, Jānis Putniņš, Aija Bley, Mikus Meirāns un Agita Cāne – Ķīle.
Pieprasītais finansējuma apjoms šajā konkursā ir 111 990 LVL, taču NKC rīcībā ir 24 480 LVL vai 22% no prasītā.
Dokumentālo filmu eksperti ir Ieva Pitruka, Kārlis Rudzītis un Uldis Dimiševskis.
 
Arī konkursu rezultāti tiks publicēti NKC mājaslapā līdz šā gada 15. aprīlim.
 
Atgādinām, ka šā gada 26. janvārī NKC izsludināja konkursus par valsts finansējuma saņemšanu dokumentālo un spēlfilmu projektiem. Katram filmu veidam tika izsludināti divi konkursi – ar NKC atbalstu ražošanā esošu projektu veidošanai un jaunu filmu ražošanai.
 
Ražošanā esošo filmu projektiem publiskā prezentācija nenotiek. Tās vietā eksperti tiekas ar projekta autoriem un producentiem un izvērtē projekta īstenošanas gaitas atbilstību iepriekš ar NKC noslēgtajiem finansēšanas līgumiem un Kino centrā iesniegtajiem projekta finansēšanas un ražošanas plāniem.  
Ražošanā esošu filmu projektu konkursu rezultāti tiks publicēti NKC mājas lapā 4.aprīlī.
 
Informācijai:
Uldis Dimiševskis, Nacionālā Kino centra vadītājas vietnieks filmu ražošanas jautājumos, uldis.dimisevskis@nfc.gov.lv, 67358862
 
 

SPĒLFILMU PREZENTĀCIJAS 04.04.2011.
 

 

 

LAIKS

NR.

FILMAS NOSAUKUMS

STUDIJA

REŽISORS

PRODUCENTS

10:00

1

Picas

Kompānija Hargla

Laila Pakalniņa

Laila Pakalniņa

10:20

2

…un nedaudz sarkanā

F.O.R.M.A.

Lara Carvalio

Alīse Krilova

10:40

3

Vientuļā sala

F.O.R.M.A.

Peeter Simm

Gatis Upmalis

11:00

4

Tās trakās skroderu dienas

AB Initio

Jānis Streičs

Brigita Rozenbrika

11:20
11:40

PĀRTRAUKUMS

11:40

5

Izlaiduma gads

Fenixfilm

Andris Gauja

Dace Siatkovska

12:00

6

Mammu, es tevi mīlu

Tanka

Jānis Nords

Alise Ģelze

12:20

7

Tempura

Krukfilms

Māris Martinsons

Linda Krūkle

12:40

8

Monsieur Tauriņš

Visio

Aleksandrs Hāns

Dzintars Belogrudovs

13:00

9

Neredzamās rokas pieskāriens

Kaupo

Arvīds Krievs

Arvīds Krievs

13:20
14:00

PĀRTRAUKUMS

14:00

10

Klusums

Jura Podnieka studija

Oskars Morozs, Oskars Rupenheits

Antra Cilinska

14:20

11

Varoņi

Jura Podnieka studija

Oskars Morozs, Oskars Rupenheits

Antra Cilinska

14:40

12

Miglā

Filmu studija RIJA

Sergei Loznitsa

Vilnis Kalnaellis

15:00

13

Rudmates

Ego Media

Astra Zoldnere

Guntis Trekteris

 
 

DOKUMENTĀLO FILMU PREZENTĀCIJAS 05.04.2011.
 

 

 

LAIKS

NR.

FILMAS NOSAUKUMS

STUDIJA

REŽISORS

PRODUCENTS

10:00

1

Nieru salāti

Kompānija Hargla

Laila Pakalniņa

Laila Pakalniņa

10:15

2

Čau, Rasma!

Kompānija Hargla

Laila Pakalniņa

Laila Pakalniņa

10:30

3

Tapieris

Kinolats

Ilona Brūvere

Ilona Brūvere

10:45

4

1989

Happy Plum’s Trust

Mikus Meirāns

Mikus Meirāns

11:00

5

Eliyahu Rips. Degošais

Film Angels Productions

Jānis Putniņš

Elīna Rode

11:15 11:30

PĀRTRAUKUMS

11:30

6

Mūsu tēvu barikādes

Studija 2

Zigurds Vidiņš

Zigurds Vidiņš

11:45

7

Pasaka par brīnumu

Anša Epnera studija AVE

Ivars Zviedris

Ivars Zviedris

12:00

8

Piemini Sibīriju

Sibīrijas bērni

Dzintra Geka

Dzintra Geka

12:15

9

Gvido Zvaigzne

Sibīrijas bērni

Dzintra Geka

Dzintra Geka

12:30

10

Dziedināšana latvju garā

Jura Podnieka studija

Antra Cilinska

Antra Cilinska

12:45 13:00

PĀRTRAUKUMS

13:00

11

Šaurajā lokā

A.Bley Filmu studija

Aija Bley

Aija Bley

13:15

12

Kailā sniegbaltīte

Filmu studija Deviņi

Ināra Kolmane

Jānis Juhņēvičs

13:30

13

Kapitālisms Šķērsielā

Eiropas dokumentālā kino simpoziji

Ivars Seleckis

Baiba Urbāne

13:45

14

Filmas arheoloģija. Vella kalpi

Radošā apvienība Rīgas Kinostudija

Agita Cāne-Ķīle

Ieva Rozentāle