Arhīvs

Spēlfilma “Cilvēki tur” piedalīsies Karlovi Vari filmu festivālā

Režisora Aika Karapetjana 2011. gadā uzņemtā filma Cilvēki tur šogad iekļauta Karlovi Vari starptautiskā filmu festivāla konkursa programmā East of the West.

Karlovi Vari starptautiskais festivāls norisinās Čehijā kopš 1946.gada un ir viens no vecākajiem un prestižākajiem pasaulē, kas šogad notiks no 29. jūnija līdz 7. jūlijam.
 
Cilvēki tur piedalās Krievijas, Lietuvas un Latvijas aktieri. Filmas ražošanas process sākās 2008. gadā un aizņēma trīs gadus, uzņemta vairākos Rīgas mikrorajonos un lomās iejutušies jaunie aktieri no Sanktpēterburgas – Iļja Ščerbakovs un Semjons Serzins, kā arī Mihails Razumovskis kurš pazīstams no daudzām Krievijas filmām un seriāla Kriminālā Pēterburga
Filmas galvenais varonis ir Jans, kurš kopā ar draugu Krekeri cīnās par savu vietu skarbajā mikrorajona pasaulē. Viņu abu kontā jau ir vairākas zādzības un citi likumpārkāpumi, taču pēc tikšanās ar Sabīni, skaistu meiteni no pārtikušas ģimenes, Jans vēlas mainīt savu dzīvi un atbrīvoties no mikrorajona pagātnes rēgiem. Diemžēl galvenajam varonim pievienoties “zelta jaunatnei” nav tik vienkārši – viņa cerības uz mīlestību un laimīgu dzīvi draud sabrukt.
 
Cilvēki tur uzņemta studijā Lokomotīve, kas šogad sola pirmizrādes vēl trim filmām – Ivara Tontegodes pilnmetrāžas spēlfilmai Sēņotāji, Aika Karapetjana šausmu filmai M.O.J. un Viestura Kairiša dokumentālāi filmai Pelikāns tuksnesī.
Lokomotīve piedalās arī Lietuvas – Latvijas kopražojuma spēlfilmas Spēlmanis uzņemšanā, kas šobrīd norisinās Viļņā.
 
Filmas režisors Aiks Karapetjans ir absolvējis Latvijas Mākslas akadēmiju un Latvijas Kultūras akadēmiju, plašāku ievērību guvis 2007. gadā ar filma Riebums, kas tika atzīta par labāko īsfilmu nacionālajā filmu festivālā Lielais Kristaps. 2009. gadā Karapetjans piedalījās Lielā Kristapa žūrijā un pabeidza Parīzes kinoskolu ESEC. 2011. gadā Latvijas Nacionālajā operā režisors iestudēja Džoakīno Rosīni operu Seviļas bārddzinis, patlaban Nacionālajā teātrī iestudē Viljama Šekspīra lugu Venēcijas tirgotājs.
 

Filmu Cilvēki tur var noskatīties kinoteātrī Splendid Palace.

                             Cilvēki tur

11/06/2012