Arhīvs

Spēfilmu “Dancis pa trim” noskatījušies 11 530 skatītāji

Kā liecina kinoteātru apkopotā informācija, no 4. martā kopš spēfilmu Dancis pa trim demonstrē kinoteātru repertuāros, to ir jau noskatījušies 11 530 skatītāji.

Filmas apmeklējuma skaits ir aprēķināts, saskaitot apmeklētājus k/t Rīga, Cinamon, Rio Ventspilī, Balle Liepājā, Lora Siguldā, Gaisma Valmierā un Kino 80 Smiltenē.

Piektdien – 18. martā, filma sāk savu ceļu arī pie skatītājiem mazpilsētu un lauku kultūras namos, kur tā tiks demonstrēta vairāk kā 40 izrādīšanas vietās.
 
Zināmas arī aprīļa izrādīšanas vietas Lielbritānijā. Sadarbībā ar Anglo Baltic News ABN Ltd organizāciju un tās direktori Daci Gaili, filma tiks demonstrēta latviešu centros Mančestrā, Manfīldā, Peterbro, Bostonā, Londonā, Straumēnos un Bredfordā.
 
Režisora Arvīda Krieva Dancis pa trim ir filma par jaunu cilvēku mīlestību, mīlas trīsstūri, kurā attiecības samezglojas uz karadarbības fona 1944./45.gadā Kurzemē. Darbība norisinās gan mūsdienās, gan Otrā pasaules kara laikā. Filmas centrā – latviešu ģenerāļa Kureļa kareivju traģēdija.
 
Dancis pa trim idejas pamata ir Voldemāra Kārkliņa romāns Tikai mīlestība. Galvenās lomas atveido trīs aktieri – vācu virsnieku Mārtiņš Freimanis, latviešu meiteni – Kristīne Nevarauska, bet latviešu kareivi Jānis Vingris.
 
Dancis pa trim
35 mm, 110′
scenārija autors Andris Puriņš
mūzika Mārtiņš Brauns
operatori Dāvis Sīmanis, Valdemārs Jemeljānovs, Andrejs Verhoustinskis, Agris Birzulis,
māksliniece Ieva Romanova,
kostīmi Sandra Sila,
producenti Arvīds Krievs, Jānis Vingris
studija Kaupo Filma
www.dancispatrim.lv
 
Filma uzņemta ar Nacionālā Kino centra, Valsts Kultūrkapitāla fonda un Media atbalstu.
 

                Dancis pa trim

18/03/2011