Arhīvs

Spānijas skolēni iepazīs latviešu alfabētu

Studijas Rija animācijas filmu Joka pēc alfabēts, kas veidota, lai palīdzētu bērniem vieglāk apgūt latviešu valodas alfabētu, izrādīs Spānijas skolās un kinoteātros.

Vienošanos par režisora Reiņa Kalnaella 2010. gadā veidotās filmas izplatīšanu filmu studija Rija noslēgusi Starptautiskā animācijas filmu tirgus laikā, kas notika Francijas pilsētā Anesī. 

Lai arī filma veidota galvenokārt vietējiem skatītājiem, izplatītāji uzskata, ka tā būs interesanta arī bērniem Spānijā, jo uzskatāmi un saistošā veidā parāda valodu un kultūru daudzveidību. 
 
Vienošanās noslēgtas arī par triju režisora Nila Skapāna animācijas īsfilmu – Raganas poga, Puslācis un Burvīga diena – kā arī režisora Mārtiņa Pauliņa animācijas īsfilmas Sarkanais jātnieks izrādīšanu Spānijā.
 
Dalība tirgū nesusi ne tikai jaunus sadarbības līgumus un kopražošanas piedāvājumus, bet arī devusi iespēju tikties ar nozīmīgām amatpersonām. Rīgas Melno balzāmu Rijas stendā nobaudījis pats Francijas kultūras ministrs Frederiks Miterāns, kurš sarunā ar studijas pārstāvjiem izteicis vēlmi arī paviesoties Latvijā.
 

                Joka pēc alfabēts

17/06/2011