Arhīvs

Simtgades filmu “Paradīze ’89” demonstrēs 100 Latvijas novados

Ceturtdien, 22. februārī, pirmizrādi piedzīvos pašmāju piedzīvojumu filma visu laiku bērniem “Paradīze ’89”. Šo Simtgades filmu demonstrēs 100 Latvijas novados, iepazīstinot sabiedrību ar vasaru, pēc kuras viss bija citādi.

 

Sākot ar šo nedēļu, filma tiks rādīta 161 vietā visā Latvijā, bet lielākajās pilsētās – Rēzeknē, Cēsīs, Valmierā, Ventspilī un Liepājā – šī pirmizrāde būs īpaša, jo tajā piedalīsies arī filmas režisore Madara Dišlere un filmas galvenās varones, daloties atmiņās par filmas uzņemšanas procesu un aizkulisēm, izaicinājumiem un sajūtām.
Visas ziņas par kinoteātriem un seansiem, kur varēs noskatīties jauno filmu, atrodamas portāla LSM.LV sadaļā Simtgades filmas ŠEIT.

Pati režisore uzsver, ka šī ir ģimenes filma un iespēja iepazīstināt mūsdienu tehnoloģiju laikmeta bērnus ar laiku, kādu piedzīvoja viņu vecāki un radinieki – kādas bija viņu problēmas un intereses, ar kādām situācijām viņi saskārās un ko darīja. Madara Dišlere cer, ka šo filmu apmeklēs vairākas paaudzes kopā, tādējādi papildinot filmā redzēto ar saviem pieredzes stāstiem un padarot filmu vēl īstāku un patiesāku.

Jau ziņots – režisores Madaras Dišleres spēlfilma Paradīze ’89, kas stāsta par četru meiteņu piedzīvojumiem laukos, Baltijas ceļa vasarā, pie skatītājiem nonāks 23. februārī. Filmas scenārijs tapis, balstoties uz režisores bērnības atmiņām, un tās mērķis ir raisīt atmiņas 80. gadu bērnos un viņu vecākos, kā arī rosināt diskusijas starp paaudzēm – par Atmodas laika Latviju, par brīvību un par vasaru, pēc kuras viss bija citādi. Filma ir Latvijas un Vācijas producentu kopražojums, tā veidota Nacionālā Kino centra programmā Latvijas filmas Latvijas simtgadei.

 

Papildu informācija:
Aleksa Spriņģe,
filmas Paradīze ’89 komunikācijas konsultante
+371 20604742
aleksa@deepwhite.lv

21.02.2018.

 

21/02/2018