Arhīvs

Simtgades filmu maratons piedzīvo ažiotāžu par brīvbiļetēm

Trešdien, 5. decembrī, kļuva pieejamas brīvbiļetes uz kinoseansiem Nacionālā Kino centra rīkotajā Simtgades filmu maratonā, kas norisināsies sestdien, 8. decembrī, kinoteātrī “Splendid Palace”, un dažu stundu laikā tika izņemtas gandrīz visas biļetes uz lielu daļu seansu. Nacionālais Kino centrs atgādina, ka vairums Simtgades maratona filmu joprojām ir atrodamas arī aktuālajā repertuārā un citās kinodemonstrēšanas platformās.

 

Simtgades filmu maratonu ar devīzi “Paldies par redzēšanos!” rīko Nacionālais Kino centrs – kā iespēju svētku gaisotnē pateikties filmu autoriem un skatītājiem, kuri ieinteresētā sadarbībā izveidojuši un joprojām veido programmu Latvijas filmas Latvijas simtgadei par ilgtermiņā nozīmīgu dāvanu Latvijai. Simtgades filmu maratons notiek sestdien, 8. decembrī, kinoteātrī Splendid Palace – 14 filmu seansi abās zālēs visas dienas garumā, iespēja noskatīties visas šobrīd jau gatavās Simtgades filmas.

Priecājoties par kinoskatītāju ārkārtīgo interesi un vēlēšanos izmantot šo Latvijas filmu nozares dāvanu svētkos, Nacionālais Kino centrs atgādina tiem, kam nelaimējās izņemt brīvbiļetes mājaslapā www.bilesuserviss.lv – pirmkārt, šādās situācijās bieži gadās, ka brīvbiļešu īpašnieku plāni līdz konkrētam seansam mainās, tāpēc uzņēmīgākajiem skatītājiem var ieteikt nākt uz kinoteātri pirms seansa sākuma un cerēt uz brīvām vietām kinozālēs (turklāt vairākos seansos vēl visas brīvbiļetes nav izņemtas).

Bet otrkārt – šie bezmaksas seansi nebūt nav vienīgā iespēja noskatīties konkrētas filmas; joprojām vairākas Simtgades filmas ir iekļautas dažādu kinoteātru repertuārā un ik pa laikam tiek demonstrētas arī citas. Piemēram, kinoteātrī Forum Cinemas aktuālā repertuāra seansos var noskatīties Simtgades filmas Lustrum, Tēvs Nakts, Homo novus un Saule brauca debesīs, kinoteātris Splendid Palace repertuārā piedāvā arī spēlfilmas Bille un Paradīze ’89, savukārt dokumentālā filma Mērijas ceļojums tieši Simtgades maratona vakarā piedzīvos televīzijas pirmizrādi LTV 1. kanālā pulksten 21:25. Turklāt ar visām Simtgades filmām joprojām Latvijas novados strādā apvienība Kinopunkts, kas piedāvā sarīkot atsevišķus seansus novadu kultūras namos, skolās un citās kinodemonstrēšanai piemērotās vietās.

Jāpiebilst, ka šāda Latvijas filmu koncentrācija kinoteātru aktuālajā repertuārā ir 2018. gadam nu jau parasta parādība, taču apsveicama revolūcija neatkarīgās Latvijas vēstures kontekstā – pateicoties filmu programmai Latvijas filmas Latvijas simtgadei, pirmoreiz apmēram 25 gadu laikā Latvijas filmu izrādīšana ir tik intensīva; statistikas dati liecina, ka visas līdz šim iznākušās Simtgades filmas kopā ir apmeklējuši jau vairāk nekā 300 000 skatītāju, un šis noteikti nav galīgais rezultāts, jo filmu izrādīšana turpinās. Turklāt divas Simtgades filmas pirmizrādi piedzīvos vēl 2019. gadā – režisora Edmunda Jansona pilnmetrāžas animācijas filma Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi (februārī) un režisora Gata Šmita spēlfilma 1906 (martā).

 

6.12.2018.

06/12/2018