Arhīvs

Simtgades filma “Mērijas ceļojums” aicina uz preses konferenci

Nacionālais kino centrs, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs un studija VIVAT! aicina medijus uz filmas “Mērijas ceļojums” preses konferenci LNMM bibliotēkā otrdien, 4.aprīlī plkst. 15.00.

Mērijas ceļojums ir viens no astoņiem dokumentālā kino stāstiem, kas top Nacionālā Kino centra organizētās, Latvijas Republikas simtgadei veltītās augstvērtīgu, žanriski daudzveidīgu un sabiedriski nozīmīgu filmu programmas ietvaros. No 26. marta līdz 3. aprīlim notiek galvenais filmēšanas periods, kura laikā tiek uzņemti vēsturiski inscenējumi par laika posmu no 1907. gada līdz 1972. gadam.

Preses konferencē piedalīsies filmas scenārija autore un režisore Kristīne Želve, galveno lomu tēlotājas, aktrises Marina Janaus un Daiga Kažociņa, LNMM direktore Māra Lāce, LMA profesors Dr.habil. art. Eduards Kļaviņš un filmas producente, studijas VIVAT! vadītāja Elvita Ruka.

Mērijas Grīnbergas (1909-1975) apbrīnojamais dzīves ceļojums zem vairākiem karogiem, pretstatā viņas dzimtas spilgto personību atstātajam mantojumam, neatsegtos plašākai sabiedrībai un ieslīgtu aizmirstībā, ja Rīgas Vēstures un kuģniecības muzeja arhīvā neatrastos filmas galvenās varones mātes rakstītās dienasgrāmatas – “melnā grāmata” un gaišās atmiņu burtnīcas, kurās rodami vārdi: “ Ka es esmu, es pateicos vecākiem. Kas es esmu – es pateicos vīram. Un ka es vēl kaut kas esmu – es pateicos bērniem”.

LNMM bibliotēka kā pasākuma norises vieta nav izvēlēta nejauši – šajās telpās ilgus gadus strādāja filmas galvenā varone Mērija Grīnberga. Klātesošajiem būs iespēja izjust tā laika atmosfēru, apskatīt ar Mērijas  Grīnbergas roku rakstītās bibliotēkas uzskaites grāmatas, uzzināt mākslas zinātnieku domas par viņas ieguldījumu Latvijas kultūrā un klausīties  aktrišu iespaidos par darbu pie topošās filmas.

Žurnālistiem būs iespēja individuālām intervijām, kā arī iespēja zibatmiņā saņemt vizuālo materiālu no filmēšanas procesa.

Detalizētāka informācija:
Solvita Dūdiņa,
29562840

30.03.2017.

30/03/2017