Arhīvs

Latvijas kino programmu Beļģijā turpina „Escaping Riga” un „Pēdējā tempļa hronikas”

27. maijā mākslas centrs „Bozar” izrādīja divas Dāvja Sīmaņa jaunākās dokumentālās filmas „Escaping Riga” (2014) un „Pēdējā tempļa hronikas” (2012). Uz filmu seansiem bija ieradies arī režisors.

Pēc katras filmas „Bozar Cinema” direktore Žuljeta Dirē (Juliette Duret) vadīja jautājumu un atbilžu sesiju ar Dāvi Sīmani. Tas deva iespēju skatītājiem komentēt redzēto un noskaidrot, kādas izvēles režisoram bija jāveic filmu tapšanas gaitā. D. Sīmanis teica, ka katrā projektā viņam ir svarīgs pats process, kas viņam kā režisoram ir būtisks uzdevums un vingrinājums. Filma „Pēdējā tempļa hronikas” rosināja publiku dalīties ar personiskiem viedokļiem par „Gaismas pili” un tās celšanas stāstu.

Filmas turpina Latvijas prezidentūras ES Padomē kino programmu Beļģijā. Tās ietvaros vēl līdz nedēļas beigām Beļģijas Sinematēkā (Cinematek) skatāms Latvijai veltīts filmu cikls, kurā iekļauti J. Podnieka dokumentālās filmas „Impērijas gals” (1991) un J. Cimermaņa animācijas filmas „Trīs musketieri” (2005) seansi. Savukārt 8. jūnijā Briseles Filmu festivālā (Brussels Film Festival) viesosies Jura Kursieša spēlfilma „Modris” (2014).

Latvijas kino programmu Beļģijā veido Latvijas vēstniecība Beļģijā sadarbībā ar Nacionālo kino centru un tā iekļaujas Latvijas prezidentūras ES Padomē kultūras programmā.

Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Beļģijā
23, avenue des Arts, 1000 Brussels
Telefons: +32 2 2383 236
Fakss: +32 2 2383 254
E-pasts: embassy.belgium@mfa.gov.lv

28/05/2015