Arhīvs

Seminārs par filmu mārketingu un finansējuma piesaisti

Piektdien, 5. septembrī, no plkst. 14.00 līdz 17.30 Nacionālais Kino centrs un Radošā Eiropa MEDIA aicina visus interesentus piedalīties seminārā par filmu finansējuma piesaisti un mārketingu. Lektori – Domeniko La Porta (Beļģija) un Matiass Nočis (Šveice). Pasākums notiek Rīgā, kinoteātrī „K.Suns” (Elizabetes ielā 83/85) Baltijas jūras dokumentālo filmu foruma ietvaros. Seminārs notiks angļu valodā, dalība tajā ir bez maksas!

Domeniko la Porta (Domenico La Porta) ir multimediju un filmu mārketinga speciālists, filmu žurnālists. No 2014. gada viņš ir Wallimage fonda Multimediju nodaļas vadītājs. Šis beļģu fonds ir viens no pirmajiem multimediju projektu finansēšanas fondiem Eiropā. Paralēli darbam fondā Domeniko La Porta ir arī Eiropas filmu nozares informatīvās platformas Cineuropa (www.cineuropa.org) galvenais redaktors, multimediju satura veidošanas kompānijas KWEB dibinātājs. Domeniko La Porta regulāri uzstājas filmu industrijas pasākumos ar vieslekcijām par pūļa finansējuma (crowdfunding) un sociālo mediju izmantošanas iespējām filmu finansēšanā un popularizēšanā, multimediju stratēģijas u.tml. jautājumiem.

Viņa lekcija Baltijas jūras dokumentālo filmu forumā būs veltīta multimediju produktiem – to mērķauditorijas definēšanai un veidiem, kā to sasniegt.
 
Savukārt Matiass Nočis (Mathias Noschis) ar semināra dalībniekiem dalīsies pieredzē par dokumentālo filmu mārketinga jautājumiem un analizēs pēdējo gadu veiksmīgākos piemērus šajā jomā. Matiass Nočis ir filmu mārketinga stratēģijas speciālists. Viņa kompānija „Alphapanda” specializējas filmu mārketinga jautājumos tiešsaistē, sadarbojoties ar daudzām Eiropas filmu studijām un tādām kompānijām kā 20th Century Fox, UniverCiné, Filmin u.c. Pirms „Alphapanda” dibināšanas Matiass Nočis darbojās kā neatkarīgs mārketinga speciālists, realizējot reklāmas kampaņas tādām filmām kā „Melnais gulbis”, „Gulivera ceļojumi”, „Rotaļlietu stāsts 3” u.c. Vairākus gadus viņš strādājis arī Šveices nacionālajā filmu popularizēšanas aģentūrā.
Matiass Nočis ir filmu mārketinga pasniedzējs un regulāri strādā dažādās filmu apmācību organizācijās, piemēram, Lielbritānijas Nacionālajā Filmu un TV skolā, FOCAL (Šveice), Transylvania Talent Lab (Rumānija).
 
Atgādinām, ka Baltijas jūras dokumentālo filmu forums notiek no 3. līdz 7. septembrim.
Informācija par dokumentālo filmu programmu „Klusuma spēks”:
Nacionālais Kino centrs:www.nkc.gov.lv
DELFI: www.delfi.lv
Kinoteātris K.Suns https://www.facebook.com/KsunsKinogalerija
Latgales vēstniecības GORS www.latgalesgors.lv
Kinoteātris GAISMA www.kinogaisma.lv
Jēkabpils Tautas nams www.jkp.lv
 
Forumu organizē Nacionālais Kino centrs sadarbībā ar Radošā Eiropa Media biroju un European Documentary Network
Pasākumu atbalsta Radošā Eiropa Media programma, LR Kultūras ministrija
Informatīvie sadarbības partneri:DELFI, Radio pieci, Satori, Veto Magazine

04/09/2014