Arhīvs

“Segvārds Vientulis” Eiropas Parlamentā

 

27. maijā Eiropas Parlamentā (EP) Briselē pēc deputātes Ineses Vaideres iniciatīvas tiks demonstrēta dokumentālā spēlfilma “Segvārds Vientulis”. Filmas pirmizrādē Eiropas Parlamentā piedalīsies filmas režisors Normunds Pucis un montāžas režisore Ilze Vidauska.

SegvardsVientulis_4 jpg

Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere: “Atzīmējot 70.gadadienu kopš Otrā pasaules kara beigām, vēlos atgādināt kolēģiem, ka kara beigas mūsu valstij neatnesa gaidīto atbrīvošanu, bet tieši pretēji – sākumu vairāk kā pusgadsimtu ilgai padomju okupācijai. Šī filma lieliski parāda to, kā mūsu tauta līdz pēdējam turpināja pretoties padomju okupācijas pārspēkam, vienlaikus ticot, ka drīz palīgā nāks arī rietumvalstis. Filma, kas balstīta uz patiesiem notikumiem, atspoguļo pēckara traģiskos notikumus caur katra indivīda skatījumu, arī latviešu tautas spēcīgo garu un pārliecību, ka tikai mēs paši drīkstam būt saimnieki savā zemē.”

Filmas režisors Normunds Pucis par savu kinodarbu saka: “Tas ir stāsts par cilvēka dzīves eksistenciālajām izvēlēm, kuras ir vienlīdz aktuālas jebkuros vēsturiskajos apstākļos. Uzticība un varonība, kurai līdzās mājo nodevība un gļēvums vai vienkārši vēlme izdzīvot – to visu var iepazīt, sekojot Antona Juhņeviča un viņa cīņu biedru likteņiem filmā.”

Šajā pašā laikā filma “Segvārds Vientulis” tiek pārstāvēta Kannu starptautiskā kinofestivāla tirgū “Marche du film” un ir iekļauta tirgus platformā “Doc Corner”, kas fokusējas uz pilnmetrāžas dokumentālo filmu popularizēšanu. Ar filmas starptautisko izplatīšanu nodarbojas studija „Rija”, un tās pārstāvji uzsver, ka “Doc Corner” ir īpaša festivāla tirgus sadaļa, kurā pulcējas gan pasaules vadošie dokumentālo filmu ražotāji, gan dažādu festivālu pārstāvji un televīzijas programmu veidotāji. Šajā tirgus sadaļā šogad iekļautas 200 dokumentālās filmas no visas pasaules.

Organizējot filmas “Segvārds Vientulis” demonstrēšanu Eiropas Parlamentā, Inese Vaidere turpina Latvijas vēstures skaidrošanu, vienlaikus popularizējot Latvijas kino Eiropā. Deputāte jau iepriekš uz EP ir vedusi Edvīna Šnores dokumentālo filmu “Padomju stāsts”, kā arī Andreja Ēķa un Aigara Graubas spēlfilmu “Sapņu komanda 1935”.

Filma “Segvārds Vientulis”, kuras notikumi risinās Līvānu apkārtnē 1945. gadā, ir uz patiesiem notikumiem balstīts emocionāls stāsts par nacionālo partizānu organizācijas darbību Latgalē un tās garīgo vadītāju katoļu priesteri Antonu Juhņeviču. Pirmizrāde Latvijā notika 2014. gada 4. novembrī.

 

 

22/05/2015