Scenāriju meistarklase “RigaIFF” ietvaros

Rīgas Starptautiskā Kino festivāla industrijas pasākuma “European Script Meeting” ietvaros 25. oktobrī no 09:00 līdz 18:00 kafejnīcā “Film Noir” (kinoteātra “Splendid Palace” apakšstāvā) notiks plašai auditorijai atvērta lekcija, gadījumu izpēte un meistarklase.

“European Script Meeting” (ESM) notiks jau otro gadu un šis pasākums veltīts, organizatoruprāt, galvenajai filmas sastāvdaļai – scenārijam. ESM pulcē projektu ideju autorus un filmu studijas no visas Eiropas, piedāvājot satikt profesionālus scenāristus, ar kuriem kopā realizēt šo ideju scenārijus.

Plašākai auditorijai pieejamie izglītojošie pasākumi ir veltīti filmu un scenāriju eksportspējas veicināšanai jeb starptautiskai konvertējamībai. Šogad nodarbībās tiks runāts par noveles ekranizāciju, līdzautorību un scenārista sadarbību ar pārējo filmas veidošanas komandu. Ieskatu savā pieredzē un dažādus citus piemērus sniegs Kanādā dzimusī latviešu izcelsmes scenāriste, scenāriju konsultante un pasniedzēja Larisa Gūtmane.

Dienas aktīvākā daļa būs darbs grupās, kas tiks veltīts pašlaik aktuālajai TV scenāriju izpētei. Scenāriju redaktors un attīstīšanas eksperts Nīls Fonseka (Niels Fonseca, Dānija) dalībniekus iepazīstinās ar topošā norvēģu krimidrāmas seriāla “Varg Veum” scenārija veidošanas gaitu. “Kad tiek veidots TV seriāla scenārijs, ir viegli iedomāties dažādas darbības, kas stāstu it kā virza uz priekšu, un tikai tad sākt domāt par tēliem, kas tajā darbosies. Bet patiesībā tēli nav palīglīdzeklis, tēli ir pati galvenā TV seriāla daļa neatkarīgi no filmas žanra vai stilistikas,” apgalvo Fonseka. Klātesošajiem tiks doti uzdevumi, kas palīdzēs izprast galveno varoņu nozīmību jebkura seriāla scenārijā un tā virzībā, par piemēru ņemot topošo Gunnara Stālesena (Gunnar Staalesen, Norvēģija) daiļdarba ekranizāciju.

Dienas trešajā daļā notiks projektu attīstīšanas metodes “Handling Ideas” publiska prezentācija, kurā piedalīsies pašmāju filmu veidotāji Andris Gauja un Dāvis Kaņepe ar saviem jaunākajiem filmu projektiem un to radošajām komandām. Dānijā dzīvojošā metodes autora, angļa Pola Tailera (Paul Tyler) meistarklase līdz šim ir palīdzējusi simtiem dažādu projektu komandām (ne tikai kino jomā) gan attīstīt stāstu un scenāriju idejas, gan arī sagatavoties to ražošanai. Auditorija metodes paraugdemonstrējumu varēs vērot klātienē ekrānā vai esot līdzās pašiem dalībniekiem, kas strādās pie galda, izmantojot dažādus spēļu elementus.

Ieeja pasākumā bez maksas!

Darba valoda – angļu

Vairāk informācijas un norises programma: esm.rigaiff.lv

“European Script Meeting 2015” norisi atbalsta Nacionālais Kino centrs, Valsts Kultūrkapitāla fonds un Latvijas Investīciju Attīstības Aģentūra.