Arhīvs

“Scanorama” aicina pieteikt filmas īsmetrāžas filmu konkursa programmai

Eiropas valstu kino forums „Scanorama” jau septīto gadu pēc kārtas aicina Lietuvas, Latvijas un Igaunijas kino veidotājus pieteikt savas filmas, kā arī piedalīties „Scanorama” konkursa programmā „Naujasis Baltijos kinas” („Jaunais Baltijas kino”). Konkursā, kas notiks no 5. līdz 22. novembrim, jau tradicionāli tiks izvēlēta labākā Baltijas valstu īsmetrāžas filma.

Filmu reģistrācija „Naujasis Baltijos kinas” konkursa programmai notiks līdz 1. augustam. Tajā tiek gaidītas Lietuvā vēl publiski nerādītas, sākot no šī gada 1. janvāra izveidotas filmas, kuru garums nepārsniedz 35 minūtes.

„Naujasis Baltijos kinas” ir viena no svarīgākajām „Scanorama” programmām, kas allaž seko līdzi visa reģiona jauno režisoru daiļradei. „Jau pašā festivāla sākumā īpašu uzmanību veltījām kino talantu meklēšanai un attīstīšanai. „Naujasis Baltijos kinas” godalgas talantīgākajiem Baltijas valstu kino veidotājiem ir kā tramplīns uz lielo kino. Konkursa laureātiem pasniegtās naudas balvas ir nozīmīgs atbalsts jaunu ideju īstenošanā, taču, pat nekļūstot par uzvarētājiem, „Naujasis Baltijos kinas” dalībnieki iegūst, jo skatītāju un kino industrijas uzmanība, kā arī vērtīgās pazīšanās ir ļoti nozīmīgs aspekts jaunajiem kino veidotājiem,” apgalvo „Scanorama” mākslinieciskā vadītāja Gražina Arlickaite.

Īsmetrāžas filmu konkursa programmas „Naujasis Baltijos kinas” mērķis ir ne tikai atrast, bet arī motivēt labākos un perspektīvākos Baltijas valstu talantus. Konkursa laureāts, ko izvēlas kompetenta starptautiska žūrija, tiek apbalvots ar 10000 eiro vērtiem kino aparatūras nomas pakalpojumiem nākamajam kino projektam. Tiek novērtēts arī labākās lietuviešu īsmetrāžas filmas autors – viņam pienākas 3000 eiro vērta naudas balva. Programmas uzvarētāji tiek paziņoti festivāla „Scanorama” svinīgās noslēguma ceremonijas laikā novembra mēnesī.

Pērn konkursa žūrija, ko vadīja kino vēsturnieks un kritiķis, viens no Berlināles programmas „Jaunā kino forums” veidotājiem, Ulrihs Gregors, par labāko īsmetrāžas Baltijas valstu filmu atzina igauņu režisores Evas Anu-Lauras Tuttelbergas darbu „Citā meža pusē” (On the Other Side of the Woods, 2014). Par labāko lietuviešu īsmetrāžas filmu tika atzīts Marijas Stonītes darbs „Kelių eismo taisyklės” („Ceļu satiksmes noteikumi”). Lietuvas kino balvas „Sidabrinė gervė 2015” („Sudraba dzērve 2015”) pasniegšanā šī filma nominēta pat divās kategorijās – labākās gada aktrises un labākā aktiera. „Sidabrinė gervė” apbalvošanā ar nominācijām novērtēti arī citi pagājušā gada „Naujasis Baltijos kinas” programmas darbi.

2014.gada konkursa uzvarētāja Marija Stonīte novērtē, ka gūtā balva sniegusi radošu brīvību: „Šobrīd veidoju dokumentālo filmu un priecājos par plašākām finansiālajām iespējām – varu algot darbiniekus vairākās maiņās, izmantot vairāk tehnikas. Apbalvojums iedrošināja piedalīties arī citos kino festivālos – ārzemju atlases ir par maksu, tādēļ laimētā naudas balva sniedz iespēju kļūt pamanāmiem starptautiskajā arēnā. Rezultāts – filma „Ceļu satiksmes noteikumi” ir atlasīta Krakovas festivāla programmai, bet maijā tiks rādīta Ņujorkā.”

Šogad Eiropas valstu kino forums „Scanorama” norisināsies no 5. līdz 22. novembrim Viļņā, Kauņā, Klaipēdā un Šauļos.

Pieteikuma anketa: http://scanorama.lt/en/registration-form

Vairāk informācijas:
Indre Pavilonīte
Eiropas valstu kino forums „Scanorama”
press@scanorama.lt
+370 672 60 785

28/05/2015