Arhīvs

Sarunas ar Ingu Pērkonu

7.martā plkst. 14:00 Kinomuzejā notiks Starptautiskajai sieviešu dienai veltīta saruna ar grāmatas Es varu tikai mīlēt… Sievietes tēls Latvijas filmās autori Ingu Pērkoni.

Sestdien, 7. martā plkst. 14:00 Rīgas Kinomuzejā notiks
Starptautiskajai sieviešu dienai veltīta saruna ar grāmatas Es varu tikai mīlēt… Sievietes tēls Latvijas filmās autori Ingu Pērkoni. Ko nozīmē būt sievietei uz ekrāna, kādi ir priekšstati par sievišķību Latvijā, kā uz sievieti skatās pasaules kino… Nāciet, jautājiet, ierosiniet, argumentējiet!

Monogrāfija Es varu tikai mīlēt…Sievietes tēls Latvijas filmās ir provokatīva un aizraujoša, ilustrēta lasāmviela- pirmais fenimismā sakņotais kinopētījums Latvijas kultūras vēsturē. Grāmatā analizēti latviskās sievišķibas arhetipi un pētītas dažādas sievietes lomas- māte, liktenīgā sieviete, upuris u.c.- un to reprezentācija uz ekrāna, raksturots dzimtes lomu sociālais, politiskais un kultūras konteksts. Īpaša uzmanība veltīta sievietes – kinozvaigznes fenomenam.

Mākslas doktore Inga Pērkone ir Latvijas Kultūras akadēmijas asociētā profesore un Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta pētniece.

Sarunu vadīs žurnāla Kino raksti redaktore Kristīne Matīsa.
Izdevniecība Neputns piedāvās grāmatu iegādāties par izdevniecības cenām.

02/03/2009