Arhīvs

Sansebastjanas filmu festivāla fokusā – Baltijas valstis

No 21. septembra Spānijā notiks Sansebastjanas starptautiskais kinofestivāls (SSIFF), kura ietvaros tiek plaši izvērsti pasaules kinoindustrijas pasākumi. Ar nacionālo kinoinstitūciju atbalstu piecpadsmit producenti no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas piedalīsies Sansebastjanas industrijas forumā.

 

 

Sansebastjanas filmu festivāls, kas šogad notiks jau 66. reizi, ir viens no svarīgākajiem A klases festivāliem; šogad tas norisināsies no 21. līdz 29. septembrim. Jau kopš 2014. gada festivāls organizē kino industrijas profesionāļiem veltītu iniciatīvu Focus On, kura ietvaros Sansebastjanu apmeklē kādas ES dalībvalsts vai reģiona producentu grupa, lai paplašinātu savu profesionālo kontaktu loku un piedalītos nozares aktivitātēs. 2014. un 2015. gadā foruma fokusa valsts bija Kanāda, bet 2016. gadā sadarbībā ar Dānijas, Islandes un Norvēģijas filmu institūtiem notika pasākums Focus on Nordic Glocal.

Šogad, festivālam sadarbojoties ar Igaunijas filmu institūtu, Latvijas Nacionālo Kino centru un Lietuvas Kino centru, piecpadsmit producentiem no Igaunijas, Latvijas un Lietuvas būs iespēja Sansebastjanā atrast saviem projektiem sadarbības partnerus, kā arī palielināt kopražojumu iespējas ar citiem Eiropas reģioniem un Latīņameriku.

Latviju Sansebastjanā šogad pārstāvēs Kristians Alhimionoks (Platforma Film), Aija Bērziņa (Tasse Film), Inese Boka-Grūbe (Mistrus Media), Antra Cilinska (Jura Podnieka Studija) un Guntis Trekteris (Ego Media).

Latvijas kino jau iepriekš bijis pārstāvēts Sansebastjanas festivālā – 2013. gadā tajā tika pirmizrādīts Lietuvas un Latvijas kopražojums, režisora Igna Jonina filma Spēlmanis (Latvijas producents Roberts Vinovskis, Studija Lokomotīve), 2014. gadā festivāla žūrijas balvu saņēma režisora Jura Kursieša filma Modris, 2016. gadā Sansebastjanā pasaules pirmizrādi piedzīvoja Baltijas valstu sadarbības projekts, režisora Vallo Tomlas filma Lomu spēles (Latvijas producents Roberts Vinovskis, Studija Lokomotīve).

 

 

Vairāk informācijas:
Elīna Cire,
NKC Latvijas filmu starptautiskās aprites koordinatore
elina.cire@nkc.gov.lv
67358866, 26578940

 

11.09.2018.

 

 

11/09/2018